Головна » Міста і країни » Всі знають, що в Голландії дозволені наркотики ... Але це не зовсім так

  Всі знають, що в Голландії дозволені наркотики ... Але це не зовсім так


  За відправну точку нідерландської політики боротьби з наркотиками є прагнення до «зменшення шкоди» ( «harm reduction»), або прагнення уберегти від вживання наркотиків і обмежити ризик і шкоду, яку вони завдають.

  У голландських законах, пов'язаних з наркотиками, суворо розрізняються коноплі (марихуана і гашиш) і так звані важкі наркотики. На основі цього поділу зберігання конопель для особистого користування (не більше 30 г) вважається не злочином, а лише порушенням. Серед іншого мета такої політики - розподіл ринку важких наркотиків і конопель (яка на жорстких умовах продається в кофешопах). Продаж конопель в кофешопах (максимум 5 г на людину в день) вважається дрібним порушенням і не переслідується по закону.

  Справа в тому, що якщо споживач конопель купує її у нелегального дилера, то ймовірність зіткнення його з важкими наркотиками набагато вище. За рахунок поділу ринку важких наркотиків і конопель з'явилася можливість ефективніше захищати вживають коноплю від тих наркотиків, які (з точки зору охорони здоров'я) набагато небезпечніше.

  У Нідерландах наркотики не легалізовані. Ця думка, широко поширене в інших країнах, помилково, в Нідерландах заборонені всі наркотики, тільки продаж 5 г коноплі на жорстких умовах в кофешопах і зберігання невеликої кількості наркотиків (для особистого вживання) не карається.

  Кофешоп - це заклад, де на суворих умовах продається коноплі (алкоголь в кофешопах не продається). Хоча продаж конопель карається, в кофешопах дозволений продаж невеликої кількості конопель при дотриманні всіх регламентують умов. Ось ці умови: - продавати не більше 5 г коноплі в день на людину; - не продавати важких наркотиків; - не допускати будь-якої реклами наркотиків; - не завдавати занепокоєння оточуючим; - не допускати дітей до 18 років. Їх головна мета - відокремити коноплю від важких наркотиків, щоб захистити вживають коноплю, особливо тих, яким ще немає 18 років. Найчастіше саме неповнолітні хочуть спробувати різні наркотики і таким чином часто стикаються з криміналом.