Головна » здоров'я » Чи завжди виправдано позитивне мислення

  Чи завжди виправдано позитивне мислення

  Дивну думку висловили психологи: вони стверджують, що позитивне сприйняття і мислення можуть мати досить небезпечні наслідки. Іноді потрібно дотримуватися принципів песимізму. Прояв позитивного мислення і поведінки в невідповідних ситуаціях і в неадекватному кількості приносить масу незручностей і недоліків. Оптимізм приносить користь тільки при боротьбі з важкою недугою: віра в чудо способу зробити неймовірне з організмом. До таких висновків прийшли дослідники людської психіки.

  Небезпечні наслідки позитивного мислення

  Неготовність до життєвих труднощів. Ситуацій, де є потреба у "тверезий" підхід замість райдужного оптимізму, зустрічаються на кожному кроці. Отримати і пережити не виправдало надій звістка, яке повинно було принести радість, налаштованому на оптимізм людині набагато болючіше і важче. Таку особистість непередбачена негативна ситуація швидше призведе в печаль і розчарування і надовго виб'є з колії. Руйнування несправджених надій трагічніше переживає оптиміст, ніж той, хто не дуже сподівався на позитивний фінал. Наприклад, здавши значимий для майбутньої діяльності іспит і будучи впевненим у правильності виконаних завдань, оптиміст буде глибоко розчарований в отриманні ним більш низької позначки, ніж "п'ятірка". Інші ж, не так радісно налаштовані на кінцевий результат і сумніваються в своїй роботі, не будуть паралізовані "четвіркою", а в разі отримання "відмінно", особливо гостро відчують радість.

  Невиправдано райдужне ставлення до свого здоров'я. Як з'ясували вчені, люди, з менш позитивним сприйняттям життя, більше дбають про своє здоров'я. Для оптимістів характерно кілька недбале ставлення до нездужання, деякий байдужість до симптомів, впевненість, що те, що відбувається з їх організмом - справа тимчасова і проходить. Таким чином, вони менш мотивовані щодо профілактики свого здоров'я. Песимісти наділені легкої тривожністю, що дозволяє їм вчасно відправитися до лікаря і вжити відповідних заходів на ранній стадії захворювання. Чого не можна сказати про оптимістів.

  Неадекватне ставлення до друзів і близьким. Особисті відносини стають надійніше і міцніше, коли вони базуються на певній порція чоловічих звичок і "реалізму", а не суцільному захваті і радісному збудженні. Люди, реально оцінюють якості свого близької людини, менше сваряться, більше розуміють і підтримують один одного. Неадекватно захоплене сприйняття частіше призводить до розчарувань і душевних травм. Те ж відбувається з друзями, які потрапили в біду: коли вони потребують співчуття і підтримки, фрази типу "все буде добре" приносять мало користі. Своїм правильним розпізнаванням почуттів інших людей вони тільки завдають шкоди дружнім відносинам.

  На думку психолога Джуна Грубера, оптимістично налаштовані особистості відрізняються слабкою емпатією, нездатністю розуміти чужі переживання. Хоча оптимістичний підхід в життя потрібен - тільки коли він:

  • присутній в помірних кількостях
  • і відповідає обставинам.

  Певна частка песимістичного забарвлення навколишньої дійсності і готовність до гірших наслідків часом позитивно впливають на наше життя і душевну рівновагу.