Головна » Міста і країни » Загадки світових пустель

  Загадки світових пустель

  Пустеля покриває майже чверть суші нашої планети і зберігає в собі безліч таємниць і загадок. Деякі з них вчені до цих пір не в силах розгадати. Що ж приховують від усіх піски?

  Структура Ришат в Сахарі

  Або, як її ще називають, "Око Землі". Туристи і мандрівники бачать просто пагорби, а з висоти прекрасно видно, що це величезні кільця діаметрів майже 50 км, які при цьому змінюють свій колір. Ймовірно, таке освіта стала наслідком природного ерозії.

  таримські мумії

  Ці мумії були знайдені на території нинішнього Китаю. Аналіз ДНК показав, що люди ставляться до європеоїдної раси. Тільки чому в давнину вони жили в Азії?

  "Кола фей" в Намібії

  Ці кола до 15 метрів діаметром до сих пір з'являються в пустелі Наміб. Вони лякають місцеве населення, але вчені вважають, що утворюються вони в результаті діяльності термітів або мурашок, через отруйних рослин або через радіоактивного грунту.

  Мідний сувій Мертвого моря

  Він був виявлений неподалік від Мертвого моря серед інших рукописів. Тільки от інші тексти були написані на папірусі і пергаменті, а цей - на металі. Можливо, це послання було в одному із зруйнованих римлянами храмів. А перераховані в ньому, до речі, місця, де були заховані Палестинські скарби.

  Фіолетові кульки Арізони

  Вони були виявлені в 2013 році цікавою парочкою з Арізони. Поблизу цих куль не було рослин і слідів диких звірів. Вчені вирішили, що це банальний гідрогель або засіб дезінфекції, які викинули з літака, проте деякі стали стверджувати, що це яйця прибульців.

  бібліотеки Шінгетті

  У колись квітучому місті Шінгетті було чимало книгосховищ. До наших днів дійшло лише 5, які дбайливо зберігають нащадки. До слова, умови пустелі дуже шкідливі для древніх книг. Однак жителі не поспішають передавати артефакти в музеї.

  Кладовище китів в Атакаме

  Його виявили чилійські дорожні будівельники. До моря від цього кладовища більше 1 кілометра, а самі тварини, чиї скелети і були виявлені, загинули від 2 до 7 мільйонів років тому.

  Кромлех Набта Плайя

  Ці брили знаходяться в Нубийской пустелі і на 1 тисячу років перевершують за віком Стоунхендж. Ймовірно, колись вони використовувалися в якості календаря.

  лівіти

  А ці скельця з'явилися дуже давно: прикраси з них носили ще єгипетські фараони. Дивно їх походження. Вдалося з'ясувати, що утворення з'явилися кілька мільйонів років тому при температурі понад 1 тисячі градусів. Як це можливо - загадка.

  Геогліфи Близького Сходу

  Незвичайні кола були виявлені в Чорній пустелі, але пізніше з'ясувалося, що розкидані вони майже по всьому Аравійського півострову. Ці стародавні геогліфи, можливо, з'явилися в місцях поховань або в результаті війни.

  Якщо повз нашу увагу пройшла ще якась таємниця пустель, напиши про неї в коментарі. Не забудь зробити репост, якщо вона сподобалась стаття!