Головна » Міста і країни » Загадки Сардинії колодязь Санта-Крістіна

  Загадки Сардинії колодязь Санта-Крістіна

  Острів Сардинія лежить на перетині стародавніх і сучасних морських шляхів. За 3-4 тисячоліття до нашої ери на його території оселилися народи - вихідці зі східного Середземномор'я. Вони століттями створювали поселення, в центрі яких зводили кам'яні циліндричні вежі. Якщо в Італію і прилеглі землі туристи приїжджають, щоб помилуватися давньоримськими амфитеатрами і готичними соборами, то на Сардинію вони пливуть, щоб побачити найдавніші споруди, якими буквально усіяний весь острів, - нураги.

  Спосіб будівництва ніде більше не зустрічаються споруд, число яких перевищує на острові 30 тисяч, називається "суха кладка". Кам'яні брили, укладалися настільки щільно, що стіни після ручної шліфовки ставали гладкими. Скріплює розчин не використовувався, при цьому вежі знаходили довговічність.

  Спори, про приналежність будівель і їх призначення не вщухають. Деякі вчені вважають, що пам'ятники, вік яких перевищує 5 тисяч років, є "гробницями гігантів", похованнями, культовими спорудами.

  Найзапекліші дискусії викликають "колодязі" - загадкові об'єкти, теж відносяться до нурагіческой культурі.

  Таких, що йдуть углиб колодязів, на Сардинії близько семи десятків. Для чого були сконструйовані і побудовані ці поглиблення, з прекрасно викладеними стінами?

  Версій існує декілька:

  1. Шлях до джерела води.
  2. культова споруда.
  3. найдавніша обсерваторія.

  Найвідоміший колодязь - Санта-Крістіна. Його дивовижна архітектура, гладкі стіни, рівні ступені приваблюють туристів і змушують задуматися вчених. Історики називають його колодязем-храмом.

  У ведучого вниз колодязя є великий вхід перед спуском. Вражає ідеальна кладка, що виділяється його із загального числа нурагіческіх будівель. Спостереження дослідників дозволили висунути версію ще одного призначення споруди: вивчення небесних тіл древніми астрономами. Виявилося, що освітлення колодязя пов'язано з Сонячними і Місячними циклами.

  Подібна гіпотеза пояснює ретельний вибір матеріалу і точність укладання каменів. Крім Санта-Карістіни є ще два побудованих в подібному стилі колодязя: Санта-Вітторія і перед-Канополо. Ймовірно, існував зв'язок між цими трьома будівлями, які використовувалися для вивчення неба.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!