Головна » Міста і країни » Замок Геделон справжній сучасний середньовічний замок

  Замок Геделон справжній сучасний середньовічний замок

  У покинутому кар'єрі в Бургундії (Франція), на ділянці лісу, очищеному від дерев, знаходиться середньовічна будівельний майданчик. Там зводиться замок з використанням тільки старовинних методів. Будівництво замку XIII століття почалося в 1997 році, а завершити його планується в 2023.

  Замок споруджують без жодного "сучасного" втручання. Навіть одяг, який носять робітники, відповідає тому часу. Будівельний майданчик відкрита для відвідувачів і волонтерів; вона стала однією з найпопулярніших туристичних пам'яток регіону.

  Мета проекту - створення замку за допомогою будівельних технологій, доступних тільки в той період. На запряжених кіньми возах важкі камені підвозяться до ручних лебідок, за допомогою яких кам'яні цеглини піднімають нагору. Навіть самі робітники добираються до будівельного майданчика на візках з кіньми.

  Місце будівництва було вибрано за його близькість до джерел будматеріалів. Воно розташоване в покинутому кар'єрі, де можна добути багато вапняку. Кожна деталь конструкції відтворюється за старими манускриптів і документам.

  Багато з методів удосконалюються шляхом проб і помилок. Точний склад розчину потрібно встановлювати експериментально, щоб пропорції вийшли підходящими. Але найпомітніше те, що права частина черепиці злегка темніше, ніж ліва - наслідок занадто довгого випалювання в печі.

  Щоб додати замку автентичності, йому придумали гіпотетичного власника. Це дворянин Гільберт де Геделон, якому нібито сам король дарував дозвіл побудувати тут замок.

  Оскільки Гільберт не надто багатий і не може найняти багато робітників, замок виходить невеликий. Тому на його будівництво встановлені обмеження, що робить процес ще реалістичніше. Наприклад, коли виявилося, що муляри обробляли каміння занадто рівно, їм довелося робити це трохи грубіше - адже навряд чи у такого маленького колективу могла б виходити настільки ідеальна "продукція".

  Всього на будмайданчику працює 70 чоловік. Щороку до них приєднується близько 650 добровольців. Організатори хочуть відродити старовинні методи і пристосувати їх до сучасного світу. Багато з них отримали практичні сертифікати після навчання на будмайданчику замку.

  Будівельники працюють разом в гармонії, зберігаючи ілюзію середньовічного життя. Вони не забули навіть про гендерні ролі - чоловіки займаються кам'яною кладкою, а жінки укладають підлогу. Цей район приваблює більше 300 000 відвідувачів на рік. Там проводяться семінари, присвячені повсякденному житті XIII століття.

  Замок Геделон - це колективне подорож в минуле. Мета його будівництва - наукова, освітня та історична. Втрачені прийоми минулих років поступово відкриваються заново, забезпечуючи розуміння методів середньовічної архітектури. Новий середньовічний замок - вражаючий подвиг архітекторів, які відмовилися від всіх сучасних зручностей.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями - зроби репост!