Головна » Міста і країни » Замок, збудований шахтарем

  Замок, збудований шахтарем

  Знаходиться Craigdarroch Castle в місті Вікторія, Канада. Туристи приїжджають подивитися на нього цілий рік. Тут можна вдатися до ностальгії і зануритися в минуле, подумати про те, як жили вугільні барони і залізничні магнати Західного узбережжя за часів правління королеви Вікторії.

  Роберт Дансмьюір (за деякими даними - Дансмур) іммігрував в 1850-х з Шотландії в Ванкувер, Канада, щоб збагатитися на вугільних шахтах. За легендою, він пообіцяв дружині побудувати замок, якщо та погодиться розлучитися з батьківщиною. Є й інша версія того, чому Роберт зважився на будівництво замку: він хотів, щоб його житло виглядало не менше гідно, ніж у конкурентів.

  Дансмьюір займався вивченням ванкуверской геології ще під час проживання в Шотландії і тоді зрозумів: поруч з містом повинні знаходитися вугільні родовища. Їх він почав шукати разом з синами, Джеймсом і Олександром.

  Роберту вдалося відшукати вугільну жилу, застовпити її і зайнятися власною справою. Шахтар зміг виконати обіцянку про будівництво замку, дане дружині. Трохи пізніше Дансмюір вклав гроші в розвиток канадських залізничних колій і примножив свої статки.

  У 1888 р в районі Рокланд було придбано понад 28 гектарів землі. Величні обриси замку додавалися протягом п'яти років. З Чикаго п'ятьма залізничними вагонами доставили золочені дубові панелі для оформлення замкового коридору і сходи. Вартість інтер'єру оцінили в 30 тисяч доларів.

  Більшість кімнат садиби були справжніми пам'ятками архітектури, а їх обробка вважалася справжнім шедевром і "польотом фантазії". У замку була простора бібліотека, шафи якої умістили тисячі книг в шкіряній палітурці.

  Справжньою гордістю стала вітальня. Її прикрасили 7 вітражів і дві латунні люстри, що запалюються від газу і електрики. У кімнаті стояло 2 каміна, прикрашених зображеннями птахів і позолотою, а також дзеркала.

  Були в будинку зали для гри в більярд, проведення балів, приміщення для куріння і чудова їдальня, красива кухня.

  Не встигнувши закінчити своє творіння. Роберт помер в 1989 році. Успадкувала маєток дружина, яка дожила до 1908 року. Замок перейшов до дочок. За пару років до кончини Джоан судилася з А. Джеймсом, завдяки чому втратила вугільні шахти. Синові Дансмуров не дісталося нічого.

  Рішенням сестер провели розділ земель на рівні частини, які згодом продали за зниженою ціною. Про замок забули, якийсь час він був порожній. Трохи пізніше Craigdarroch Castle набуло федеральний уряд, що створило в ньому військовий госпіталь. У будівлі лікували туберкульоз, безумство, параліч і нервові розлади.

  Через час почалася перебудова: стінки частково знесли, встановили паровий котел, пожежну драбину, кухонний ліфт. Уцілів лише Бальний зал.

  Закрили Крегдаррошскій госпіталь в 1921 році внаслідок введення нової урядової політики. Ветерани війни покинули замок, а в його стінах поселили спочатку 160, пізніше - 600 студентів. У 1946 будинок перетворився в офіс шкільної ради і залишався ним протягом 20 років.

  Лише на заході 50-х років минулого століття особняк назвали "Національним спадщиною", а Дж. Несбітт організував і очолив Товариство збереження замку.

  Пожертви відвідувачів в 1980-х роках направили на оплату відновлювальних робіт. Craigdarroch Castle почали повертати втрачений лиск.