Головна » простір » Замерзлі хвилі Атлантики

  Замерзлі хвилі Атлантики

  У всіх частинах світу кожен день природним чином відбуваються різні природні явища. Багато з них, як, наприклад, дощ, сніг пов'язані з сезонними змінами, тому сприймаються як щось цілком звичайне. Інші виникають як прояв стихійних сил природи і носять надзвичайний характер. Вони надають руйнівну дію і можуть становити небезпеку для всього живого, яке знаходить поблизу від епіцентру лиха. Але час від часу природа здатна і дивувати, демонструючи рідкісні феномени, які часом не в силах пояснити навіть наука. Свідком подібного природного явища волею випадку став фотограф Джонатан Німерфро, якому вдалося зняти замерзлі хвилі Атлантичного океану.

  • Фотограф і за сумісництвом одержимий океаном серфер, прихопивши на всяк випадок камеру, відправився на прогулянку по пляжу острова Нантакет. Коли Джонатан дістався кінцевої точки свого маршруту, його погляду постала абсолютно немислима картина: на берег накочували замерзлі хвилі.

  • "Я помітив дійсно дивний горизонт, - каже фотограф, - я бачив ці неймовірні хвилі, які наполовину були замерзлими. Зазвичай на пляжі чути шум розбиваються хвиль, однак навколо було тихо, настільки тихо, наче мої вуха були заткнуті беруші".

  • Морська вода не має певної точки замерзання. Температура, при якій починають утворюватися кристали льоду, залежить від солоності. При середній для океану солоності 35% температура замерзання дорівнює - 1,9 ° С.

  • У п'ятницю на острові Нанатакет видався на рідкість холодний день. Стовпчик термометрів опустився нижче позначки -7 ° C. Безсумнівно, температура зіграла певну роль у формуванні цього явища, але, як вважають іссследователі, повинні були бути і інші фактори.

  • Рух хвиль, за логікою речей, мав зруйнувати кристали льоду до того, як вони сформують замерзлу поверхню, яка покриває ділянку прибережних вод Атлантичного океану. Однак всупереч законам науки цього не сталося.

  • На думку Джонатана, висота частково замерзлих хвиль досягала від півметра до метра.

  • Подивившись на знімки, Хелен Фрікер, гляциолог з Інституту океанографії Скріппса в Ла-Хойя, що спеціалізується на динаміці крижаних потоків в Анактіде, сказала, що у неї поки немає наукового пояснення цього феномена.

  • Гляціолог Аляскинского університету в Фербенксі Ерін Петіт сказала, що вона ніколи не бачила нічого подібного. "Холодна, але спокійна вода зазвичай просто замерзає", - пояснює гляциолог.

  • Крім наукових пояснень даного феномена серферів всієї планети не менше цікавило питання: а чи можливо підкорити таку частково замерзлу хвилю? Адже в порівнянні з водою щільність льоду нижче, до того ж хвилі заповнені кристалами льоду, які для любителів мокрого екстриму представляли б потенційну небезпеку.

  • На другий день погода була ще холодніше. Джонатан знову відправився на пляж, але всупереч очікуванням ніяких напівзамерзлих хвиль він там не виявив. У прибережній зоні океан був суцільний крижаний покрив без найменшого руху.