Головна » Міста і країни » Життя в оточенні води

  Життя в оточенні води

  А чи знали ви, що в Азії є поселення, в яких люди живуть на воді? Пересуваються на човнах, будують будинки на опорах. Вони навіть не ступали на землю. Як живуть люди, які не бачили сушу?

  Це озеро Тонлесан. Через величезної кількості мулу воно виглядає брудним, але зате це найбільший прісноводний водойму південно-східній Азії. Напевно, саме тому жителі Камбоджі оселилися саме тут.

  На воді люди будують школи, магазини, пункти поліції і навіть храми. Добираються до всіх об'єктів на човнах. А ними, до речі, тут вміло керують навіть діти.

  До речі, більшу частину часу глибина озера не перевищує 1 метр, зате в сезон дощів може досягати 10 метрів. На жаль, в цей період нерідкі затоплення осель людей. Зате в дощовий період з'являється дуже велика кількість риби, а вона - основне джерело прожитку місцевих жителів.

  До речі, про будинках. Будують їх незвично: вони стоять на бамбукових палицях. Деякі будиночки зовсім не схожі на житлові, так як не мають вікон, дверей і меблів.

  Нерідкі випадки, коли цілі родини сплять на підлозі або в гамаках, а зберігають запаси і містять тварин в складах, побудованих під будинками. Чи варто говорити про те, що електрики тут немає? Якщо таке знадобиться, то прилади під'єднують до автомобільного акумулятора.

  Плавучі села виглядають незвично для погляду європейця. Розкидані на воді будинку, галасливі діти, які грають з курми і домашніми тваринами. Практично будь-який житель за невелику вартість поділиться човном, щоб рідкісний турист зміг оглянути околиці.

  На Топлесане ніколи не замовкає життя: рибалки добувають рибу, жінки метушаться по господарству, діти грають і кричать. Найдивовижніше, що за середніми підрахунками тут проживає від 100 тисяч до 2 мільйонів камбоджійців.

  Туристи дивуються злиднях місцевого населення, але відзначають колоритність і оригінальність тутешньої місцевості.

  А ви хотіли б побувати в цих незвичайних плавучих поселеннях?

  Якщо сподобалася стаття, розкажи про це друзям - зроби репост!