Головна » Міста і країни » Життя в Південній Кореї 10 різних табу

  Життя в Південній Кореї 10 різних табу

  • Маніпуляції з паличками. Користуючись паличками замість вилок, не можна тикати ними їжу. Такі маніпуляції можуть бути сприйняті як образа кухареві або господареві. Не прийнято так само встромляти палички для їжі в рис вертикально. У такому положенні можуть знаходитися тільки курильні палички, які ставляться на церемонії похорону.
  • положення долоні. Рукою з поверненою вгору долонею корейці кличуть тварин. Людини покликати можна тільки вниз опущеною ладонью.Нельзя і демонструвати долонею привітальні жести.
  • відверте декольте. Занадто глибокий виріз - цей факт в Південній Кореї сприймається як прояв зайвої сексуальності і відвертості. Тому кореянки не носять відкриті маєчки, топіки і сарафани. Під них вони обов'язково надягають кофтинки або футболки. Зате при цьому вони ходять в таких міні, що доводиться прикриватися при підйомі по сходах.
  • "Туалетна" тема. Говорити про стан своєї травної системи в Кореї цілком допустимо, і її обговорення не викликає здивувань або нарікань. Ймовірно це тому, що населення Південної Кореї дуже акуратно: всі громадські туалети, навіть безкоштовні, відрізняються неймовірною чистотою. У деяких кафе пропонують посидіти за столиками на стільчиках вигляді унітазів, а в меню замовити тістечка у формі "какулек".
  • Реакція на "чих". Випадково чіхнувшій перехожому або сусідові по офісу не прийнято бажати здоров'я. На "чих" просто ніхто не звертає уваги, а сам щойно чхнула просто тихенько просить вибачення.
  • порції їжі. У ресторанчиках чи в гостях у корейської сім'ї трепетно ​​ставляться до їжі. Порції приносять великих розмірів і стежать, щоб відвідувачі або гості з'їли якомога більше. Якщо на тарілці залишається їжа, то це дуже засмучує господарів, навіть офіціанти можуть пожурити за недоїдену порцію. Ймовірно, таке шанобливе ставлення до їжі пов'язане з пам'яттю народу про голодні роки війни Півночі з Півднем і японської агресії.
  • фотографування корейців. Жителі Південної Кореї багато працюють, від цього втомлюються і бувають часто на взводі. Вони не терплять, коли на них довго "витріщаються", а якщо фотографують, то просять тут же видалити фото. У разі відмови можна навіть опинитися в поліцейській дільниці, де попросять заплатити штраф. Цікаво, що на своїх фотографіях корейці затушовують особи людей, які потрапили випадково в об'єктив.

  • Сварки і конфлікти. Ситуації, пов'язані зі скандалами, що виникли між корейцем і іноземцем, в поліції вирішиться на користь місцевого жителя. Завжди. Враховувати такі обставини слід приїжджим туристам. Їх недосвідченістю можуть скористатися шахраї, які самі ж спровокують неприємний інцидент, а в поліцейській дільниці зіграють роль жертви, викликаючи жалість і вимагаючи компенсації. Тому, якщо в громадському транспорті або на вулиці в вас штовхнуть парасолькою, віддаючи ноги, потрібно постаратися не відреагувати і відійти. Особливо скандальними є літні кореянки. Їм дозволено багато чого, враховуючи пережите в минулому приниження, якому всі жінки піддавалися: в минулі важкі часи їм не дозволялося навчатися, працювати, а дозволялося тільки посилено займатися домашніми клопотами. Часом вони піддавалися утиску з боку чоловіків, як в особистому житті, так і в суспільному, але не дивлячись на все це Корейці досить мирний народ. Всі вже змінилося з ростом добробуту населення, а ось пам'ять ще свіжа.
  • Відносини з начальством. Послухатися начальника в Кореї великий гріх. Особливо якщо він запрошує пропустити по стаканчику. А відбувається це щотижня на корпоративах, які вважаються способом налагодження сприятливих відносин в колективі.
  • куріння. Сигарети в Кореї продаються в необмежених кількостях. Але палити в громадських місцях суворо заборонено. Для любителів отримувати задоволення, потягуючи нікотин, відведені спеціальні місця, кімнати або навіть квадратики на асфальті - для скупчення курців.

  Наступна стаття
  Життя взимку в -53
  Попередня стаття
  Життя в пізньому СРСР