Головна » бізнес » Життєздатний податок для самозайнятих

  Життєздатний податок для самозайнятих

  Не так давно російські законодавці запропонували стягувати податок з "самозайнятих" громадян. Ідея, як завжди, сира, недопрацьована, з безліччю питань, на які ніхто не може дати чіткої відповіді. Спробуємо розібратися в сенсі законопроекту і його перспективи.

  Хто такі самозайняті

  Ніхто сперечатися не буде, що офіційно працюючі громадяни віддають частину своєї зарплати у вигляді податків. Це наповнює бюджет держави, формує пенсійний фонд. Однак існують і люди, які працюють виключно на себе з огляду на якихось чинників. Хтось не знайшов роботу за фахом, хтось володіє навичками (рукоділля, написання картин або текстів), які не затребувані в своєму регіоні. Також потрібно згадати сфери діяльності, які оплачуються недостатньо, і професіоналу вигідніше працювати поза офіційного працевлаштування. Хто може ставитися до самозайнятих:

  • фрілансери;
  • будівельники та ремонтники;
  • репетитори;
  • майстри, які продають свої твори (картини, рукоділля і т.д.);
  • лікарі нетрадиційної медицини;
  • доглядальниці з дітьми або маломобільними громадянами;
  • домробітниці та багато інших.

  зміст законопроекту

  Уряд пропонує кожному, хто не працює офіційно, встановити на свій смартфон спеціальний додаток. При кожній оплаті заробітку він повинен буде вбити самостійно електронний чек, і програма зніме 4 або 6% з прив'язаною карти. Законодавці вважають, що у кожного слюсаря або маляра-штукатура є гаджет, який відповідає вимогам програми. До того ж цілком можлива ситуація, коли у людини, який працює, наприклад, двірником не опиниться банківської карти (він все життя отримує зарплату готівкою).

  І це тільки один з непродуманих аспектів проекту. Далі виникає питання - а навіщо самозайнятому громадянину віддавати частину свого доходу, який ніяк не відстежити? Більшість оплат таким працівникам проходить через електронні гаманці або готівкою, що ніяк не піддається контролю. З точки зору такої людини, перспектива пенсійного забезпечення від держави досить туманна. У цьому випадку легше самому формувати якийсь фонд на майбутнє.

  Якщо порахувати, то 4% за рік з кожної оплати цілком можуть вилитися в солідну суму. З іншого боку деякі громадяни заробляють таким способом мінімальні суми, коли так ці самі 4% мають істотне значення.

  підсумок

  Як і будь-які законопроекти, закон про самозайнятих недопрацьований трохи менше ніж зовсім. У ньому не головного: вигідної пропозиції для громадян, щоб вони були зацікавлені в оплаті цього податку. І як вишенька на торті - в 2017 році, коли цю систему запустили в тестовому режимі, самозайнятих зареєструвалося 595 осіб від приблизно мільйона загальної кількості.

  Сподобалася стаття? Поділіться з друзями - зробіть репост!