Головна » Інвентар » Залізний зуб стародавні ножі народів світу

  Залізний зуб стародавні ножі народів світу

  Історія ножів починається близько 75 тисяч років тому, на 50 тисяч років раніше, ніж зазвичай прийнято вважати. Протягом багатьох століть ніж перетворювався від загостреного шматка каменю до витонченого майстерно виконаного зі сталі інструменту, так само використовується як в побуті, так і в якості холодної зброї.

  У кожному окремо взятому регіоні Землі конструкція ножа змінювалася залежно від його призначення і доступних матеріалів. Часто форма запозичувалася місцевими жителями у ножів і кинджалів народів завойовників. А окремі екземпляри ставали легендою і оточувалися завісою таємниці. Але жоден стародавня людина, будь він за професією мисливець, воїн або жрець божественного культу, не уявляв своє життя без цього незамінного знаряддя. 

  • Улу

   Традиційний ніж, поширений серед народів Півночі. Найчастіше покращує з має місяцеподібним або напівкруглу форму і його рукоятка, з рогу оленя, кістки моржа або цільного дерева, кріпиться прямо до обуха. Цей незвичайний ніж використовувався як для приготування їжі, так і для свіжування, обробки шкір, крою та багато чого ще.

  • Тумі 

   Церемоніальний ніж туми використовувався для жертвоприношень інкських богам. Так само як і у покращує з, у нього характерне напівкругле лезо. Тумі виготовлявся з бронзи, міді, золотих сплавів і срібла. Рукоятка зображує Найм Лапа, легендарного вождя одного з племен.

  • Скрамасакс (сакс)

   По суті, є коротким мечем древнегерманських народів, проте до повноцінного клинка трохи не дотягує. Цей ніж, довжиною рідко перевищував 30 см і товщиною близько 5 мм, прекрасно протикав кольчуги і легкі шкіряні обладунки. За легендою, саме в честь нього були названі сакси.

  • керамбіт

   Цей специфічний викривлений клинок починає свою історію на острові Ява в племені Сунда. Після смерті короля Пак Макана, члени його племені запевнили в те, що його душа переселилася в тигра, і почали використовувати зброю, що повторює форму кігтів цього звіра. Керамбіт має заточку з внутрішньої сторони і тримається зворотним хватом, для кращого контролю, вказівний палець просовується в кільце. Зовнішню частину леза індонезійці мали звичку покривати смертоносним отрутою.

  • Кріс

   Так само як і керамбит, крис з'явився на Яві, і широко поширився в Індонезії, Малайзії і Філіппінах. Цей хвилеподібний колючий клинок завжди робився з 7 або 13 вигинами, що мало особливий сакраментальне сенс. На війні чоловік носив з собою три кріса: свій власний, родової кинджал своєї сім'ї і кинджал сім'ї свого тестя. 

  • копіс

   Важкий, з викривленим вперед клинком ножа, відомий під ім'ям копіс, використовувався стародавніми греками для оброблення туш або жертвоприношень. Вдосконалений до однорічного меча, копіс зміг об'їхати півсвіту разом з переможною армією Олександра Македонського.

  • танто

   Кинджал самурая. Танто - односторонньо заточений клинок, що має довжину від 15 до 30,3 см. Якщо довше - це вже вакидзаси, короткий меч. Танто використовувався як допоміжна зброя (для відрізання голів і харакірі) і ніколи як ніж - для цього існував ношений в пару до танто маленький ножик когатана.