Головна » Історія » Закріплення абсолютної влади монарха в Європі

  Закріплення абсолютної влади монарха в Європі

  У багатьох країнах землевласники продовжували зустрічатися, але вони були лише тінню минулого, наприклад, кортеси Іспанії та Португалії або дієти габсбургських територій в Центральній Європі. Навіть в Англії Карлу II в кінці його правління вдалося стати незалежним від парламенту і перебудувати статути міст, що було зроблено для того, щоб гарантувати йому готовність парламентів в майбутньому; опозиційна партія, вігів, переоцінили себе, зазнали поразки від проникливої ​​тактики короля і були розчавлені переслідуваннями.

  Тільки впертість Якова зруйнувало досягнення його брата. До революції 1688 року конституційне розвиток Англії не так сильно відрізнялося від розвитку континенту, але проявляло схожі риси. Створення постійної армії зміцнило сторону Карла II, так само як і бік Карла XI Шведського.

  Абсолютна влада монарха, здавалося, восторжествувала по всій Європі, і доктрина божественного права королів досягла свого апогею. Французькі та інші політичні письменники, а також вчення усталених церков забезпечили ідеологічну основу, на якій міг бути зведений новий тип монархії.

  У деяких європейських державах, таких як Швейцарія, Венеція і Польща, не було тенденції до більшої централізації або більшою монархічної влади; але ці країни скорочувалися в територіях і були порівняно невеликими, без особливого впливу за межами їх власних кордонів.

  Була тільки одна сила, яка передбачала виключення із загальної тенденції: Об'єднані провінції (або Голландія), аристократична республіка з федеральною конституцією. Дійсно, її конституція була настільки федеральної, що тільки переважання голландських провінції надавало деяку узгодженість і мета всієї структурі, і той факт, що під час війни (після революції 1672 роки) Оранская династія сильно підтвердила свій вплив і забезпечило керівництво, в якому мали потребу провінції.


  Протягом сімнадцятого століття голландці домінували в торгівлі на Балтійському морі, яка забезпечувала флоти Європи деревиною та військово-морськими запасами, і в торгівлі зі Сходом, в якій вони завоювали домінуючу роль.

  Якщо французька модель застосовувалася і в інших областях, то в торгівлі і суднобудуванні голландський приклад мав першорядне значення. Їх великі торгові компанії, особливо Голландська Ост-Індська компанія, знайшли наслідувачів від Франції до Бранденбурга, від Швеції до Португалії.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!