Головна » Історія » Жили б в Каліфорнії, якби не бобри

    Жили б в Каліфорнії, якби не бобри


    У другій половині XVIII - початку XIX століть Америку активно досліджували російські першопрохідці і купці. У 1808 році Російсько-американська компанія спорядила експедицію під керівництвом Івана Кускова. Він повернувся на тоді ще російську Аляску з "модним трофеєм" - дорогоцінними шкурами морського бобра-калана.

    У 1811 році мандрівник приїхав до Каліфорнії повторно, вибравши для заснування поселення зручне плато в вісімдесяти кілометрах на північ від Сан-Франциско, поруч з річкою, яку назвав Словник (сьогодні це Рашен-Рівер, "Російська річка"). Шматків викупив землю в індіанців за одяг і господарський інвентар та заклав тут в 1812 році укріплений форпост, який отримав назву Форт-Росс.

    І все було б добре, якби до тридцятих років XIX століття популяція злощасних бобрів в районі поселення різко не зменшилася. Форт-Росс з його невизначеним міжнародним статусом став збитковим, і Російсько-американська компанія прийняла рішення про його продаж. Це була не єдина віддалена територія, яка стала для Росії тягарем.