Головна » Рідке чи скло? » Рідке чи скло?

  Рідке чи скло?

  Більшість людей навіть не знають, що навколо нас знаходиться величезна кількість цікавих і дивовижних предметів, що володіють неймовірними властивостями і характеристиками.

  У 1994 році сильний землетрус пройшло близько Лос-Анджелеса, що принесло шкоду США в розмірі 20 млрд доларів. Подібні явища змушують подумати про те, чи дійсно земля, по якій ми ходимо, є твердою. І що взагалі означає це поняття твердості.

  Одним з найбільш популярних рідких предметів, що відрізняються одночасно в'язкістю, є скло. Це аморфне тіло, а наявність діоксидний сполучних не складає впорядкованої структури. Справа в тому, що скло охолоджується вкрай швидко, тому у молекул немає можливості вишикуватися в ряд і створити правильну структуру. Візуально даний матеріал здається твердим тільки завдяки наявності атомів і молекул, сильно скріплених між собою.

  Якщо говорити з фізичної точки зору, то скло являє собою рідкий матеріал, навіть якщо знаходиться в твердому стані. Переконатися в цьому можна за допомогою простого експерименту. Якщо знайти старі будинки із стеклами, які були встановлені десятки років назад, то можна помітити, що в краях вони тонше, ніж по центру. Причина проста - частина скла за роки стікає вниз. І саме це є причиною деренчання вікон. У деяких випадках ефект настільки помітний, що у верхній частині прорізів утворюється щілина.

  Завдяки цій властивості даний матеріал є одним з небагатьох, які можна переробити на 100% без шкоди для якості. Якщо взяти енергію від однієї переробленої пляшки, то її вистачить для живлення комп'ютера протягом півгодини.

  Переплавлення битого скла дозволяє заощадити 40% коштів на отримання нового матеріалу з первинної сировини. Для виробництва використовується кварцовий пісок, а також вапно. Подібні домішки дозволяють забезпечити блиск вироби і його стійкість до хімічного впливу.

  Якщо необхідно отримати різнокольоровий продукт, то в нього додають оксиди металів: заліза, нікелю, урану. А ось для отримання броньованого варіанту просто беруть кілька шарів скла і пов'язують їх між собою за допомогою полімерної плівки із застосуванням пресувального апарату великого тиску.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями - зроби репост!