Головна » технології » Рідка кістка - нова технологія в медицині

  Рідка кістка - нова технологія в медицині

  У сучасній медичній практиці заміна кісток на титанові або навіть на імпланти, надруковані на 3D-принтері, - річ далеко не нова, якщо не сказати буденна. При цьому будь-який трансплантат завжди буде мати масу недоліків, в порівнянні з "особистим" органом людини. І зовсім недавно група ізраїльських медиків представила "рідкі кістки": особливу речовину, яка досить швидко формує нову кісткову тканину.

  Суть технології створення "рідких кісток" заснована на використанні стовбурових клітин жирової тканини пацієнтів. Для початку лікарі роблять забір матеріалу, після чого за допомогою спеціального ПО створюють тривимірну модель необхідних кісток. Потім в особливих барокамерах протягом декількох місяців відбувається процес диференціювання стовбурових клітин і вирощування кістки з клітинного субстрату. Стовбурові клітини жирової тканини обрані зовсім не випадково, так як і кісткова, і жирова тканини відносяться до одного виду: сполучної тканини, і процес диференціювання клітин-попередників з одного виду тканини в інший відносно нескладно регулювати.

  За словами авторів дослідження Ори Бургер і Атара Новака,
  "Ми проводили клінічні випробування на щелепно-лицьових кістках. Тепер збираємося повторити процес на кінцівках, на так званих довгих кістках. Для цього ми вже провели попередні випробування на вівцях. Одержаний продукт має напіврідку консистенцію. Ми вводимо його всередину дефектної кістки, після чого ми бачимо, як 12 тижнів опісля кістка вже відновилася, затверділа і стала повністю функціональної ".

  Тривалість повного циклу лікування таким способом не перевищує 3 місяців. При цьому відсутня одна з найбільш грізних ускладнень сучасної трансплантології: відторгнення матеріалу. Клінічне випробування технології успішно пройшло за участю 11 пацієнтів з травмами щелепи, а в даний момент експерти збираються приступити до клінічних випробувань на кінцівках, які почнуться в наступному році.