Головна » Історія » Чи живуть зараз люди в Чорнобилі

  Чи живуть зараз люди в Чорнобилі

  Трагедія, кінця 80-х років, погубила ціле місто. Прип'ять - місто привид. Екологія регіону зазнала непоправної шкоди. Неможливо навіть подумати про те, що через три десятки років ці місця зможуть бути знову населені людьми. Що сьогодні відбувається в Зоні відчуження? Яка доля цих місць і людей, що колись жили в місті?

  Історична довідка

  Атомна електростанція, на якій стався вибух в квітні 1986 року, розташовувалася в двадцяти кілометрах від міста Чорнобиль. Навколо неї згодом утворився невелике місто, в якому жили працівники АЕС і їх сім'ї. Місто отримало назву Прип'ять. Він швидко зростав і розвивався, і з часом його чисельність перевищила число живуть в районному центрі, місті Чорнобиль.

  радіація

  Радіоактивний фон в десять рентген не несе сильної загрози здоров'ю. Рівень радіації в 150 рентген здатний спровокувати променеву хворобу. Радіація після аварії досягала десять тисяч рентген. На сьогоднішній день фон залишається нестабільним. У деяких зонах показники зашкалюють, а в інших виявляються нижче показників великих міст Європи.

  Чорнобиль і Прип'ять офіційно значаться, як безлюдні міста. Але на практиці це не зовсім так.

  Хто живе в Зоні відчуження?

  Сьогодні території знаходяться під охороною поліції. У Зоні працюють будівельники і екологи. А також інший персонал, допомагає забезпечити життєдіяльність.

  Багато відправляються на службу в Чорнобиль за заробітком. Перебування в зміні становить від тридцяти до шістдесяти днів. Чисельність - приблизно дві-три тисячі чоловік.

  Також на прилеглих територіях добровільно проживає кілька сотень жителів. Вони живуть в своїх будинках і пораються по господарству. Вирощують овочі, піклуються про худобу.

  У місті навіть працює поліклініка і магазин.

  Зона привертає увагу вчених і журналістів. Також на територію міста приїжджають люди з різних організацій із захисту навколишнього природи.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост і поділіться з друзями!