Головна » здоров'я » Життя без болю, або сім'я з рідкісною генною мутацією

  Життя без болю, або сім'я з рідкісною генною мутацією

  Цю жінку звуть Летиція марсилії, зараз їй 52 роки. Ще в ранньому дитинстві вона зрозуміла, що є особливою, оскільки абсолютно не відчуває болю, яку б травму ні отримала. Більш того, вона може навіть не помітити, що у неї стався перелом або вона, наприклад, обпеклася.

  Більш того, 5 членів сім'ї жінки мають таку ж генною мутацією - це мати жінки, сестра, сини і племінниця. Цим людям зовсім не потрібні знеболюючі, коли іншим вони просто необхідні.

  Незвичайна родина дуже рідко відчуває себе погано. А за версією вчених, такий високий больовий поріг пов'язаний, ймовірно, з тим, що їх нервові клітини працюють по-іншому. Якщо дослідникам вдасться вивчити феномен, то відкриття може допомогти іншим людям, що страждають від сильних болів.

  Незвичайний синдром вже отримав назву - больовий синдром марсилії. Однак у такого, здавалося б, прекрасного стану є свої мінуси. Наприклад, незвичайне сімейство рідко помічає у себе будь-яке захворювання, яке має супроводжуватися болем, в результаті чого вони занадто пізно звертаються до лікаря.

  Типовий приклад - старший син Летиції. Він футболіст, тому дуже часто отримує травми, але завжди продовжує гру. А лікарі тим часом діагностували безліч мікротріщин в його голеностопе.

  Молодший син Летиції зламав лікоть при падінні з велосипеда, але навіть не помітив травму. Він просто встав і поїхав далі. Виявився перелом тільки тоді, коли кістка стала зростатися. Сама жінка ламала плече під час катання на лижах і лікоть при грі в теніс, але зверталася до лікаря тільки через добу або навіть пізніше.

  Були інциденти і з рідними незвичайної італійки: мати не помічала переломів, тому її кістки зросталися зі зміщенням, сестра постійно отримує опіки, а племінниця одного разу обморозила руку. Ніхто при цьому нічого не відчував. Однак Летиція все одно не вважає даний феномен перешкодою для нормального життя.

  До речі, вчені встановили, що всі нервові клітини і закінчення у сім'ї присутні, але працюють не так, як повинні. Генетична карта показала мутацію в гені ZFHX2, після чого почалися досліди на мишах. В результаті у тварин, яких виростили без цього гена, з'явилася мутація: вони втратили чутливість до підвищених температур. Зараз дослідження продовжаться.

  А як ви вважаєте, добре жити без болю? Розкажіть про цей феномен друзям, зробіть репост!