Головна » Історія » Життя після найвідомішою дуелі як склалася доля Дантеса

  Життя після найвідомішою дуелі як склалася доля Дантеса

  Широко поширена думка, що якби дуелі між Пушкіним і Дантесом не було, то ім'я вбивці поета так і не увійшло б в історію. Якщо ж це все-таки відбулося, то всім цікаво, як склалася подальша життя цієї людини.

  27 січня (8 лютого) 1837 року в районі Чорної річки в Петербурзі відбулася та сама дуель. Офіційна причина - зв'язок Дантеса з дружиною Пушкіна Наталею Гончарової. Великий поет був смертельно поранений, через два дні він помер.

  Вбивця, чиє повне ім'я Жорді Шарль Дантес, після цієї події залишив Росію разом з дружиною Катериною Гончарової, рідною сестрою Наталі. Точніше, він був розжалуваний з звання і висланий з країни.

  До слова, достеменно невідомо, яке саме навчальний заклад закінчив вбивця поета. Є відомості, що він навчався в Бурбонському ліцеї і Сен-сирским школі, але був виключений. Завдяки своїм зв'язкам він все ж зумів потрапити в Кавалергардський полк в Росії, завів друзів і шанувальниць.

  Після від'їзду з Росії Дантес якийсь час жив з сім'єю в будинку батька, але потім спробував побудувати кар'єру в Австрії. Спроба виявилася невдалою, так як у Відні було безліч знайомих Пушкіна, які не посоромилися заявити про петербурзькому дуельному минулому вбивці.

  Пізніше Дантес все ж став членом Генеральної ради департаменту Верхній Рейн, а потім і мером. Одночасно вважався інформатором посольства Російської Імперії в Парижі. Тобто в кар'єрі він в підсумку домігся чималих успіхів, ставши успішним дипломатом.

  Що ж стосується сімейних відносин, то тут все суперечливо. Людина була досить підступним і жадібним до грошей, тому не упускав можливості пожити за чужий рахунок. Родині Дантеса часто допомагали фінансово батько і вітчим, а його дружина, розірвала стосунки зі своєю сім'єю після дуелі, щорічно отримувала належні їй 5 тис. Рублів.

  До речі, Дантес був дружина тільки раз. У шлюбі з Катериною у нього народилися 3 дочки. А після народження четвертої дитини - сина - дружина померла від післяпологової гарячки. Виховувати дітей довелося сестрі Жоржа, в той час як сам Дантес займався отриманням спадщини благовірної.

  Все ж в житті Жоржа був і неприємний момент. Його дочка Леоні занадто захоплювалася Росією і творчістю Пушкіна. Коли вона дізналася, що саме її батько - вбивця видатного поета, вона втратила розум і потрапила в психіатричну лікарню.

  У глибокій старості Жорж дякував долі за ту саму смертельну дуель на Чорній річці, відзначаючи, що саме вона дозволила йому прожити настільки яскраве життя. Сам вбивця помер в сульсена після тривалої хвороби у віці 83 років.