Головна » тренінг » Життя після 50 як зберегти здоров'я

  Життя після 50 як зберегти здоров'я

  Відсвяткувавши п'ятдесятий день народження, багато хто стикається з думкою, що, ті, веселі деньки позаду, тіло вже слухається не так добре як колись, і про хорошій фізичній формі можна забути. Такий депресивний підхід в корені не вірний. Як показує практика, міцне здоров'я можна і потрібно підтримати завжди, причому, не витрачаючи гроші на вітаміни і біологічно активні добавки. За словами психологів, у людей за "полтинник" життя тільки починається, і підтримувати себе в формі ще багато років поспіль більше ніж реально.

  • Фізкультура

   Якщо спортсмен хоче залишатися швидким, минувши кордон в 50 років, він повинен постійно стежити за своїм фізичним станом. Залишатися в формі допоможуть помірні заняття фізкультурою: 20 хвилин легкого бігу і 15-30 хвилин силових вправ. Пробуйте різні підходи до своїх тренувань, і приділіть час таким спортивних дисциплінах, як їзда на велосипеді, плавання і біг на лижах.

  • Ні кроку назад

   Ні в якому разі не можна пропускати регулярні високоінтенсивні тренування, наскільки б важко не ставало їх дотримуватися з кожним роком. Одна поступка своєї ліні - і ви, швидше за все, більше ніколи не повернетеся в світ спорту. Пам'ятайте, підтримувати себе у формі нам допомагає тільки гарна самомотивація, частіше нагадуйте собі, навіщо ви взагалі вирішили зайнятися спортом.

  • дієта

   З віком наш обмін речовин змінюється. Як показують дослідження, коли ми стаємо старше, нам необхідно більше білка в раціоні. Але це не означає, що потрібно їсти більше, можна збільшити споживання білка за рахунок вуглеводів. Білок сприяє росту м'язів, в той час як надлишок вуглеводу може привести до ожиріння за рахунок взаємодії з хімічними речовинами в організмі, що відповідають за накопичення жиру. Коли ми молоді, тестостерон дозволяє споживати вуглеводи без загрози ожиріння, але в більш пізньому віці він може вже не справлятися зі своїм завданням.

  • антиоксиданти

   Після 50 імунна система все більше слабшає, і ризик піддатися всіляких захворювань, особливо серцевих, зростає в кілька разів. Зміцнити організм допоможуть продукти, що містять антиоксиданти. Згідно з дослідженнями вчених, на імунітет особливо благотворно впливають овочі, багато ягоди і фрукти, зелений чай і каву.

  • Чи не жертвуйте сном

   Сон з віком стає все більш важливим для відновлення після тренувань. Чоловіки за п'ятдесят повинні робити все можливе для поліпшення якості свого сну. Для цього доведеться змінити умови, в яких ви зазвичай вдаєтеся дрімоті: тільки спокій і повна темрява. По крайней мере, за годину до відходу до сну, почніть уникати факторів, які можуть порушити нервову систему. 

  • Любов і інтим

   Вважається, що про інтимне життя в літньому віці пора б уже й забути. Але, власне кажучи, чому? Діти подорослішали і роз'їхалися, кар'єра зроблена, і на особисте життя залишається куди більше часу. Крім того, статеві контакти раз-два в тиждень зміцнюють імунітет, сприяючи виробленню антитіл, які захищають організм від простудних захворювань.