Головна » Історія » Знамените повстання самураїв на чолі з Юкіо Місіма в 1970-му році

  Знамените повстання самураїв на чолі з Юкіо Місіма в 1970-му році


  У 1970 році Місіма приходить до зухвалого рішенням залучити на свою сторону Сили самооборони і почати з ними військовий переворот або померти в разі невдачі, показавши приклад єдиного можливого шляху перебудови Японії.

  Вранці 25 листопада 1970 року Місіма поснідав, надів мундир "Товариства щита" і повісив на пояс японський меч. У будинку його чекав білий седан 66-го року, в якому сиділи четверо членів "Товариства щита" - Масаесі Кога (ака Тібі-Кога), Хіроясу Кога (ака Фуру-Кога), Масакацу Моріта і Масахиро Огава. Коли вождь сів до них в автомобіль, вони рушили в бік штабу Східного округу Сил самооборони, де Юкіо Місіму вже чекали як почесного гостя.

  Там вони увірвалися в кабінет головнокомандувача, заткнули генералу рот хусткою і прив'язали до стільця.
  Ад'ютант генерала висунули вимогу "Зібрати всю Східну дивізію перед будівлею штабу опівдні. У разі порушення вимог головнокомандувач буде убитий".
  Після того як десяток офіцерів спробували пробратися в кабінет, вони зустріли опір Місіми, своїм мечем йому вдалося поранити половину нападників військових. Через 10 хвилин всі вимоги були прийняті ...
  Але після того як повстання не отримало бажаних масштабів повсталі самураї покінчили життя самогубством з криком "Тенно хейка банзай!" ( "Тисяча років імператору!").
  Юкіо Місіма народився в Токіо 14 січня 1925 року в родині великого державного чиновника. Його дід був губернатором Південного Сахаліну. Тому в 30-х маленький Юкіо навчався в привілейованої школі для дітей із знатних родин і імператорського прізвища Гакусюїн і закінчив її з відзнакою, отримавши з рук імператора в нагороду срібний годинник. Після капітуляції Японії і закінчення війни по країні проноситься хвиля самогубств серед військових. Ці смерті справили на Юкіо сильне враження.