Головна » наука » Загадка кита - перуанського геогліфи

  Загадка кита - перуанського геогліфи

  Ще в 60-х роках минулого століття вчені виявили в пустелі 70-метрове зображення косатки в одній з перуанських пустель. Через якийсь час про малюнок забули, а знову відкрили тільки в 2015 році. Зараз фахівці повернулися до нього і намагаються розгадати його загадку.

  Геогліф більше 2 тисяч років. Його розміри просто вражають, адже це найбільше зображення, знайдене в цій місцевості. Варто відзначити, що жителі регіону в ті роки вважали косаток морськими божествами.

  Зображення знаходиться в районі Палпа, в південній частині держави. А поруч розташована провінція Наска, де виявлені "лінії Наска" - найвідоміший геогліфи країни. Однак вони значно молодше кита-вбивці.

  Як був зроблений малюнок? По лінії тулуба повністю прибрані камені, а виступи, в тому числі і очі, зроблені з кам'яних куп. У такому стилі робили геогліфи люди культури Паракас.

  Зображення збереглося погано: воно сильно постраждало від ерозії. Це цілком логічно, адже його вік становить 2 тисячоліття. Однак за 2 роки праць вченим вдалося відновити його.

  На жаль, набагато більше збереження цієї давнини загрожують люди. Так, наприклад, забудовники вже вибрали цю ділянку для чергового проекту. А це означає, що геогліфи буде знищений. Зараз вчені закликають суспільство захистити культурну спадщину минулого.

  А ви підтримуєте збереження старожитностей? Розкажіть про ці дослідження друзям, зробіть репост!