Головна » простір » Загадка Кольської свердловини звуки з надр Землі

    Загадка Кольської свердловини звуки з надр Землі

    Загадкова історія про голосах, нібито почутих бурильниками в знаменитій Кольської свердловині, відома навіть в Америці. На колосальної глибині в 14,5 кілометрів мікрофони дійсно зафіксували дивний, ні на що не схожий звук. Аудіозапис перед вами.

    Кольська експериментальна опорна надглибока свердловина вважається найглибшою гірської виробленням в світі. Під час буріння (проведеного, до речі, з вельми туманними цілями) вчені неодноразово натикалися на незрозумілі явища: в порожнинах несподівано виявлялася вода, коли за всіма прикидками її там бути не повинно, тріщин, всупереч математичними розрахунками, теж ставало все більше.

    Коли мене розпитують про цю загадкову історію, я не знаю, що відповісти. З одного боку, розповіді про "демона" - нісенітниця собача. З іншого боку, як чесний учений, я не можу сказати, що знаю, що ж саме у нас відбулося. Дійсно був зафіксований дуже дивний шум, потім був вибух ... Через кілька днів нічого подібного на тій же глибині не виявилося - академік Д.М. Губерман, керівник робіт з буріння

    Але навіть більший, ніж дивні звуки, інтерес викликають причини, що спонукали СРСР витратити величезні гроші на буріння вглиб Землі. У той же час в Америці влаштовували випробування підземних ядерних вибухів, що також викликає цікавість.