Головна » наука » Звук здатний перетворитися в світло, але ніхто не знає, чому

    Звук здатний перетворитися в світло, але ніхто не знає, чому


    Цей феномен називається сонолюминесценция. Сонолюмінесценция - це фізичне явище перетворення звуку в світло. Вчені вже 70 років намагаються пояснити його, але ніхто поки не домігся успіху. Ніхто не зумів пояснити, як звук може створити з бульбашки повітря світло, але це відбувається.

    Однак в поясненні сонолюминесценции є деякі зрушення. Спочатку фізики вважали, що вся справа в силі тертя, але в кінці 1980-х років вони виявили, що звукова хвиля розширює бульбашки і нагріває газ всередині них до більш високої температури, ніж на поверхні сонця. Фізики думали, що, лопаючись від спека, міхур створює світиться плазму, але навіть 30 років потому це все ще всього лише гіпотеза.
    Проте, дослідники вважають, що в цьому явищі повинні бути задіяні різні фізичні механізми і має бути кілька видів сонолюминесценции. Зараз вже точно відомо, що сонолюминесценция залежить від розміру міхура, крім того, коли він лопається, відбувається емісія OH.
    В майбутньому, ймовірно, звук і газ можна буде використовувати для підводного освітлення, виходячи за рамки обмежень звичайних ламп.