Головна » простір » Південний полюс смертельна гонка

  Південний полюс смертельна гонка

  До початку 1900-х років на Землі практично не залишилося незвіданих територій. Ми побували в джунглях Амазонки, спустилися в кратери вулканів і освоїли більшу частину океанів. Білою плямою залишався Південний полюс, раз по раз відображав спроби дослідників проникнути в його таємницю. Фінальну гонку за право "первородства" зробили великі мандрівники Роберт Скотт і Руаль Амундсен, прекрасно розуміли всю небезпеку експедиції.

  • Слідами Шеклтона

   У 1910 році тільки жменька людей володіла сміливістю достатньою, щоб встати на зрадницьки слизьку доріжку веде до Південного полюса. Шеклтон зумів підібратися до мети ближче всіх, але був змушений відступити. Роберт Скотт ретельно вивчив маршрут попередника і вирішив слідувати йому ж, скорегувавши лише раціон харчування.

  • підготовка команди

   Крім того, Скотт зібрав команду з 16 чоловіків, міцних як сам віковічний антарктичний лід. Група провела вісім місяців акліматизації, допрацьовує раціони, одяг, спосіб поставки палива і санки. 13 вересня 1911 року сміливці вирушили на підкорення Південного полюса.

  • хитрість Амундсена

   Команда Скотта нітрохи не приховувала своїх пересувань. Норвезький дослідник Амундсен, чия спроба на Північному полюсі була розчавлена ​​успішної експедицією Фредеріка Кука і Роберта Пірі, планував підкорення Південного полюса в таємниці. Амундсен залишив Норвегію в червні 1910 року і приступив до підготовки команди. Уже в жовтня 1911 року норвежець відправив Скотту телеграму, даючи йому зрозуміти, що гонка офіційно почалася.

  • агресивний режим

   Маршрут Амундсена був набагато складніше: перевал Трансантарктических гір до Полярного плато і потім ривок до самого Південного полюса. Його команда налічувала всього 5 осіб, зате цілих 50 собак. Бравий дослідник готувався використовувати тварин в їжу.

  • успіх

   Амундсен і його люди досягли Південного полюса 14 грудня 1911 року. Маршрут виявився вдалим, незважаючи на всі підстерігали експедицію небезпеки. Справа в тому, що вся група йшла вздовж небезпечної льодової полки, яка цілком могла впасти в море і погубити людей. Досвідчений норвежець зумів підтримувати потрібний ритм протягом всієї подорожі, що і дозволило йому перемогти.

  • удар противника

   Команда Скотта досягла Південного полюса 17 січня 1912 року й навіть встигла почати святкування, коли натрапила на норвезькі прапори. Бравий командир експедиції впав у глибоку депресію, ще не знаючи, що все найгірше ще попереду.

  • Кінець літа

   Літо в Антарктиді рухалося до кінця і люди зіткнулися з хуртовинами і крижаними бурями, які зробили їх подорож ще більш нестерпним. У перший місяць дороги назад від голоду загинув перший чоловік. Чотири тижні потому ще один відправився в пургу, звідки вже не вийшов. Скотт і залишилися провели залишок днів у наметах: голод забрав душі всіх сміливців.