Головна » технології » Південнокорейський Сонгдо - місто-привид з майбутнього

  Південнокорейський Сонгдо - місто-привид з майбутнього

  Південно-корейські архітектори розробили проект міста майбутнього. Тож не дивно, що саме в цій країні, що відрізняється швидким зростанням економіки і технологічним злетом, задумали побудувати такий унікальний об'єкт. Проте через 10 років після початку укладання фундаменту, реалізатори проекту зіткнулися з проблемою ... фінансування.

  Розташування міста-утопії під назвою Сонгдо було вибрано недалеко від Сеула - в 15 км. На реалізацію науково-фантастичного проекту від початку було виділено 40 млрд. Доларів. Будівництво почалося на початку 2000-х, відкриття проекту планувалося на 2015 рік ... потім його перенесли на 2018 й. Нещодавно названа остання дата - 2022 рік.

  Роботи ведуться, і розробники міста майбутнього не втрачають надії на реалізацію своєї мрії. Адже задумано було приголомшливе місце.

  Сонгдо повинен стати раєм для людини. По-перше, круговорот життєдіяльності жителів міста буде практично безвідходним: інженерами передбачена утилізація 98-99% сміття для отримання енергії. По-друге, всі навколишні речі і предмети городян будуть високотехнологічними: починаючи від контролю побутової техніки до автоматизованої прибирання приміщень. По-третє, вулиці міста будуть оснащені інтерактивними панелями. Список можна продовжити, його межі обмежуватимуться лише нашою уявою.

  На жаль, початкова сума для втілення міста мрії виявилася занадто мала. 40 млрд. Доларів інвестицій виявилося замало. Бюджет вимагає постійного збільшення вкладень.

  Відсутність коштів не дозволяє місту розпочати жити повноцінним життям. Замість 300 тис. Його запланованих жителів зараз в Сонгдо налічується менше 70 тис. На думку фахівців, "південнокорейська вавилонська вежа" може залишитися утопією.

  У місті майбутнього планувалося здати під житло 80 тис. Квартир, до 5 млн. Кв. метрів офісних приміщень і майже 1 млн. кв. метрів торгових площ.

  Однак вулиці Сонгдо порожніють,

  будинки зяють порожніми вікнами,

  станції метро виглядають покинутими ...

  Навіть ті деякі, хто намагався влаштуватися в місті, все частіше залишають його, вирушаючи в Сеул. Пояснюють це вони дорожнечею життя і висловлюють припущення, що це місце перетвориться (в випадок завершення будівництва) в міжнародний діловий район, призначений для іноземців.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!