Головна » простір » Південне сяйво недосяжна краса нічного неба

  Південне сяйво недосяжна краса нічного неба

  Протягом останньої тижні жовтня небо Тасманії представляло собою воістину чарівне видовище. Цей невеликий, ізольований від усього світу острівець знаходиться неподалік від південного узбережжя Австралії - і тут, в одному з дуже небагатьох місць можна спостерігати дивне явище: південне сяйво. 

  • полярні фарби

   Ви напевно чули про полярному або північне сяйво. Таке видовище драматично сліпучих фарб, перетворюють небо в даний полотно сучасного художника, трапляється за полярним колом. Але чи знаєте ви, що на світі існує і більш дивна штука: південне сяйво, Aurora Australis?

  • схожі умови

   Південні вогні виникають, коли електрично заряджені частинки від сонячного вітру входять в атмосферу Землі і починають взаємодіяти з газами. Як і північне сяйво, Aurora Australis пропонує глядачам фантасмагоричне світлове шоу в нічному небі.

  • недосяжна краса

   Подання розгортається на недосяжній висоті від 100 до 300 кілометрів. Тут переважають зелені та червоні сполохи колірного спектра, але особливо "енергійні" частинки спускаються до 80 кілометрів і тоді виходить фіолетовий колір.

  • інші планети

   Що найдивніше, полярні сяйва трапляються і на інших планетах. Для цього має збігтися не так багато факторів: сильні магнітні поля, сонячний вітер і якусь подобу атмосфери. Наприклад, астрономи зафіксували полярні шоу на Венері, Марсі, Урані і Нептуні.

  • штучне диво

   Більш того, вчені змогли навіть відтворити полярне сяйво в лабораторних умовах. Радянсько-французький науковий експеримент АРАКС був спрямований на вивчення іоносфери і магнітного поля Землі. В його рамках фізики запустили в небо радянський прискорювач заряджених частинок, який активізувався на висоті в декілька сот кілометрів. Під впливом магнітного поля Землі випущені їм частки створювали штучне полярне сяйво, вивчення якого допомогло дослідникам розкрити багато таємниць нашої атмосфери.