Головна » За 5 тисяч доларів карі очі можна зробити блакитними » За 5 тисяч доларів карі очі можна зробити блакитними

  За 5 тисяч доларів карі очі можна зробити блакитними


  Пройти інноваційну процедуру пропонує компанія Stroma Medical - і поки вона очікує схвалення влади США і деяких інших країн, в Мексиці і Коста-Ріці нею вже скористалися десятки клієнтів.

  Щоб зрозуміти, як це працює, слід згадати, що взагалі визначається колір нашої райдужки. У ній не міститься пігментів зеленої, карою, сірої або блакитного забарвлення - колір залежить від поєднання структур строми, основного "тіла" рогівки, і покриває його найтоншого шару клітин епітелію. У людей карооких і епітелій, і строма містять темний пігмент, а у самих світлоокий і блакитнооких в стромі його зовсім немає.

  За відсутності пігменту світло не поглинається, а відбивається від внутрішніх структур рогівки і здобуває блакитнувате фарбування. Відбувається це за рахунок ефекту Тиндаля: в середовищі, що містить найдрібніші частинки, світло розсіюється тим сильніше, чим менше довжина його хвилі, тому з боку виглядає більш синім, ніж в дійсності.

  На цих закономірностях і заснована процедура, запропонована Stroma Medical: досить зруйнувати пігмент строми лазером - і очі стають блакитними. Вся операція займає 20 секунд і абсолютно безболісна, хоча у деяких медиків викликає певні питання.

  Офтальмологи відзначають, що потрібні додаткові дослідження, здатні довести її безпеку: вони побоюються, що зруйновані пігментні молекули можуть застрявати в структурах рогівки і не виводитися повністю, викликаючи підвищення внутрішньоочного тиску і розвиток глаукоми. Так що перш ніж летіти в Коста-Ріку міняти колір очей, краще почекайте, які висновки зроблять американські лікарі і чи буде процедура дозволена в країнах, де більш відповідально ставляться до здоров'я своїх громадян.