Головна » тварини » Американські качки, від яких краще триматися подалі

  Американські качки, від яких краще триматися подалі

  Можна з упевненістю сказати, що качки - найвідоміші з усіх водних птахів. Можливо, через їх безглуздого виду, коли вони шкандибають по суші, а може, через неймовірну витонченості, коли вони ковзають по воді. А може бути, це заслуга Діснея. Але, через що б там не було, качки - одні з найпопулярніших птахів на Землі. Багато хто любить відвідувати качині ставки і кидати шматочки хліба голодним водоплавним птахам.

  Але до жителів Аргентини і Чилі це не відноситься. Більшість з них боїться навіть близько підходити до води, а вже тим більше годувати качок. Адже Південна Америка - батьківщина сумнозвісної качки-пароплави. Ця кровожерна птах не залишила б і мокрого місця від діснеївських каченят Хьюи, Дьюї і Луї.

  Качки-пароплави - одні з найагресивніших істот на Землі. Вони - справжні бійці. Якщо яка-небудь необережна птах підпливе до такої качці занадто близько, та одразу перейде в бойовий режим. Ще гірше те, що ці качки дуже великі. Середньостатистична качка-пароплав важить близько 4,5 кілограмів. У неї товста, міцна шкіра, величезна шия і голова. Існує чотири види качок-пароплавів. Три з них настільки великі, що навіть не можуть піднятися в повітря. (Четвертий вид літає, але рідко.)

  Бійки між качками-пароплавами - вельми цікаве видовище. Якщо самець зауважує на своїй території суперника або хоче вразити своїми м'язами подругу, він починає бійку одним з двох способів. Або він кидається, ляскаючи крилами і збиваючи воду, як пароплав (звідси і назва), або пірнає. Ці підступні птиці обожнюють підкрадатися до своєї мети під водою так, що зверху видніється тільки верхня частина голови і хвоста.

  Коли починається поєдинок, самці ціляться дзьобами один одному в шию, міцно вчеплюся. Як тільки один з них схопить противника, настає момент діставати секретну зброю. У всіх качок-пароплавів на крилах є костисті, ороговілі нарости. По суті, це природний аналог кастетів. Коли самець висить на горлі свого суперника, вчепившись мертвою хваткою, він починає наносити ними удари. Іноді качки тягнуть один одного під воду, але кілька секунд по тому виринають і продовжують битися.

  Ці битви можуть тривати до 20 хвилин - довше, ніж більшість боїв Абсолютного бійцівського чемпіонату.

  Найгірше - качки-пароплави б'ються не тільки з іншими качками. Вони атакують все, що рухається. (Так-так, і людей теж). Більш того, вони часто забивають інших тварин до смерті без будь-якої причини - просто для того, щоб показати побратимам, що вони налаштовані дуже серйозно. Іноді вони навіть підкрадаються до качок-поганки або лиски і нападають на них, тільки щоб продемонструвати, хто тут головний.

  Природно, цих качок недолюблюють. Коли інші птахи (або люди) помічають їх наближення, вони тут же тікають. І оскільки існує не так багато хижаків, здатних їм протистояти, качки-пароплави, схоже, ще довго будуть домінувати в своєму середовищі проживання.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями - зроби репост!