Головна » простір » Забуті експедиції, що відкрили нам світ

  Забуті експедиції, що відкрили нам світ

  Наше сучасне розуміння світу засноване на досягненнях сміливих, які не бояться суворих випробувань і смерті людей. Дослідники середньовіччя були готові ризикнути дуже багатьом, роблячи експедиції в суворі, до селі не відкриті місця. Історія рясніє прикладами подібної хоробрості, однак, імена лише дуже небагатьох мандрівників залишаються на її непорушних скрижалях. Перед вами кілька незаслужено забутих експедицій, кожна з яких серйозно змінила картину світу. 

  • Австралія Луїса ПАЕС де Торреса

   Іспанська ескадра з трьох кораблів вирушила на пошуки загадкової Австралії в 1605 році. Командиром одного з фрегатів був Луїс Ваес де Торрес, що відбився від основної групи під час шторму. Зовсім випадково мореплавець натрапив на Нову Гвінею і прийняв її за Австралію - але ж та перебувала всього через протоку. Торрес закінчив свої дні в Манілі, будучи свято впевненим в тому, що і справді відкрив новий таємничий континент.

  • Кругосвітнє плавання бугенвіллій

   Луї-Антуан де бугенвіллій був французьким адміралом 18-го століття. Він піднявся на чільне місце в результаті бойових дій в Семирічній війні і американської війни за незалежність. Після воєн, бугенвіллій вирішив стати першим французом, які вчинили кругосвітнє плавання. Взявши під командування два корабля з командою з 330 чоловік, цей діяльний громадянин і справді зміг обійти земну кулю, завершив же бугенвіллій свою подорож в 1769 році.

  • Арабська казка Карстена Нибура

   Карстен Нібур прославився як мандрівник по арабським країнам, що відобразив в своїх щоденниках найважливіші для того часу дані про незвідані місця. Математик і натураліст, Нібур ставився до своєї роботи дуже уважно, що дозволило вченим зробити правильні висновки про далеких арабських країнах. З усіх членів арабської експедиції вижив тільки один Нибур.

  • Пошукова експедиція Джеймса Кларка Росса

   Цей шотландець, нащадок кількох поколінь мореплавців, зробив одну з перших експедицій до Антарктиди - і навіть знайшов її. Втім, Росс прийняв знову відкриті території за острова і не став на них висаджуватися. Він же відкрив найбільші антарктичні вулкани Еребус і Терор, але так і не зміг знайти зниклу експедицію Джона Франкліна. Про справи великого мореплавця незаслужено забули все, крім професійних істориків.

  • Трансконтитентальная експедиція Олександра Маккензі

   Олександра Маккензі пам'ятають як великого дослідника в Канаді і його рідний Шотландії, але заслуженого всесвітнього визнання він так і не отримав. На відміну від своїх сучасників, Льюїса і Кларка, які вирушили в експедицію освоювати нові американські території. Їх трансконтітентальное подорож завершилася в 1806 році, а ось Маккензі виконав той же шлях майже на десять років раніше. Його група пройшла до узбережжя Тихого океану, і не женеться за славою мандрівник залишив на камені простий напис - "Алекс Маккензі з Канади, по суші, 22 липня 1793".