Головна » простір » Землетруси 10 міст світу, які може труснути в будь-який момент

  Землетруси 10 міст світу, які може труснути в будь-який момент

  Більшість найбільших землетрусів відбувається за одним сценарієм: жорсткі структури плит, що складаються із земної кори і мантії, пересуваються, стикаючись один з одним. Всього в світі існує 7 найбільших плит: Антарктична, Євразійська, Індо-Австралійська, Північно-Американська, Тихоокеанська та Південно-Американська.

  За останні два мільярди років, рух плит значно прискорилося, що, відповідно, збільшило шанси на подібну катастрофу. З іншого боку, спираючись на дослідження переміщення тектонічних плит, вчені можуть, хоча і приблизно, передбачити появу наступного великого землетрусу. На основі знаходяться у відкритому доступі даних ми прикинули список міст, де ймовірність такого події дуже велика вже зараз. 

  • Сан Франциско

   Потужний землетрус з епіцентром в горах Санта-Круз, приблизно в ста кілометрах від міста Сан-Франциско вже не за горами. А точніше протягом наступних декількох років. Втім, більшість жителів Міста у затоки підготувалося до катастрофи, взявши запас медикаментами, питною водою і продуктами харчування. У свою чергу влада міста зайняті тим, що проводять в терміновому порядку роботи по зміцненню будівель.

  • Фрімантл

   Фрімантл - портове місто, розташований на західному узбережжі Австралії. За даними сейсмологічних досліджень фахівців з університету Сіднея, в період в с кінця 2016 року до 2024 року там очікується сильний землетрус близько 6 балів за шкалою Ріхтера. Втім, головна небезпека полягає в тому, що поштовх може статися на дні океану неподалік від міста, викликавши цунамі.

  • Токіо

   За прогнозами фахівців великий землетрус з епіцентром в японській столиці з ймовірністю 75% може статися в будь-який момент протягом найближчих 30 років. За створеної вченими моделі жертвою катастрофи стане близько 23 тисяч чоловік і буде зруйновано понад 600 тисяч будинків. Крім підвищення рівня сейсмостійкості будівель і знесення старих споруд, адміністрація Токіо займеться впровадженням негорючих будівельних матеріалів. Землетрус в Кобе в 1995 році показало японцям, що люди частіше стають жертвами не обрушилася будівель, а виникають після катастрофи пожеж.

  • Лос Анджелес

   Землетруси в Місті ангелів трапляються досить часто, але по-справжньому великих не було вже більше століття. Тим похмурішим прогноз представлений сейсмологами і геологами з геологічного товариства США. На основі аналізу грунтів і тектонічних плит під центральною частиною Каліфорнії, вчені зробили висновок про те, що до 2037 року тут може статися землетрус магнітудою 6,7 балів. Поштовх такої сили при певних обставинах може перетворити місто на руїни.

  • Панама

   Протягом декількох наступних років потужний землетрус, потужністю більше 8,5 балів за шкалою Ріхтера трапиться в районі Панамського перешийка. До таких висновків прийшли фахівці з університету Сан-Дієго, після того як провели сейсмологічні дослідження розломів, прилеглих до Панамського каналу. Дія землетрусу воістину катастрофічного масштабу відчують на собі мешканці обох Америк. А найбільше, звичайно, постраждає столиця республіки, Панама, де проживає близько 1,5 мільйона чоловік.

  • Петропавловськ-Камчатський

   Сильний землетрус в середньостроковій перспективі, тобто в найближчі 4-5 років, відбудеться в районі Петропавловська-Камчатського. Такі дані повідомили у відділі сейсмології Інституту фізики Землі імені Шмідта. У зв'язку з цим прогнозом, на Камчатці проводяться роботи по зміцненню будівель, і служба МНС перевіряє сейсмостійкість споруд. Крім того, була організована мережа станцій по стеженню за симптомами наближається землетрусу: високочастотними коливаннями земної кори, рівнем води в свердловинах, коливаннями магнітних полів.

  • Грозний

   За даними того ж відділу сейсмології, великий землетрус в період з 2017 по 2036 рр. може статися на Північному Кавказі, на кордоні Чечні і Дагестану. На відміну від ситуації на Камчатці, там не проводяться ніякі роботи по зниженню можливих збитків від землетрусів, що може спричинити за собою більшу кількість людських жертв, ніж якби такі роботи були проведені.

  • Нью Йорк

   Нові результати досліджень американських сейсмологів з Колумбійського університету вказують на високу сейсмічну небезпеку в даний час в околицях Нью-Йорка. Магнітуда землетрусу може досягти п'ять балів, що може привести до повного руйнування старих будівель в місті. Іншим приводом для занепокоєння стала атомна електростанція, розташована прямо на перетині двох розломів, тобто у вкрай небезпечному регіоні. Її руйнування може зробити з Нью-Йорка другий Чорнобиль.

  • Банда-Ачех

   Індонезія знаходиться в найбільш сейсмічно активній зоні планети, і тому землетрусами тут нікого не здивуєш. Зокрема, острів Суматра, постійно виявляється практично прямо в епіцентрі підземних поштовхів. Винятком не стане і новий землетрус, прогнозоване сейсмологами, з епіцентром в 28 км від міста Банда-Ачех, яке відбудеться найближчим півроку.

  • Бухарест

   Найсильніший землетрус в Румунії можуть спровокувати вибухові роботи в сланцевих породах, що проводяться в районі Карпатських гір. Геофізики з Румунського національного інституту повідомляють, що епіцентр майбутнього землетрусу буде знаходитися там же, на глибині 40 кілометрів. Справа в тому, що роботи з пошуку сланцевого газу в цих пластах землі можуть викликати зміщення земної кори і, як наслідок, землетрусу.