Головна » простір » Землі-примари, які можна знайти на карті світу

  Землі-примари, які можна знайти на карті світу

  Прагнучи залишити на мапі якомога менше білих плям за часів Великих географічних відкриттів, мореплавці часом наносили на неї уявні острова. За нову землю помилково міг бути прийнятий айсберг або міраж. Один з таких островів-примар - Сенді - вчені викрили всього два роки тому. Приплив до передбачуваного місця розташування острова, дослідники виявили, що клаптика землі, зазначеного на більшості карт планети, насправді не існує. Детально вивчивши географію старовинних карт, ми нарахували ще з десяток островів-фантомів, які довгий час вважалися реальними.


  //]]>

  • Тулі

   Де знаходився: на півночі Європи

   Острів був описаний грецьким мандрівником Пифеем в його творі "Про Океані". У 6 столітті він відправився з Гадеса до берегів Британії, звідти добрався до Шотландії, після чого досяг Тулі. Багато вчених вважають, що за Тулі він міг прийняти Оркнейські острови, Гренландію, Шетландские острова, Скандинавію, або Фаррерських острова, проте жодна з цих гіпотез не була доведена. Тулі можна було знайти на географічних картах аж до 17 століття.

  • острів св.Брендан

   Де знаходився: на захід від Канарського архіпелагу

   За легендою святий Брендан разом монахами висадився на острів в 512 році. На острові з багатою природою і м'яким кліматом вони жили протягом 7 років. Вважається, що острів св.Брендан це не існуючий в реальності восьмий острів Канарського архіпелагу. Острів згадувався в багатьох середньовічних творах. Гіпотетична земля була відзначена на картах Меркатора, Ортеліуса і Делиля.

  • острів Фрисланд

   Де знаходився: на південь від Ісландії, на тій же довготі

   У 1558 році Ніколо Зено опублікував карту і листи своїх предків-мореплавців, які він випадково у знайшов у себе вдома. Згідно із записами, в 1390-і роки брати Зено перетнули Північну Атлантику. В ході експедиції вони відкрили острів Фрисланд. Ділянка суші з'являвся на картах Північної Атлантики з 1560-х по 1660-і роки. За однією з гіпотез вони неправильно визначили положення одного з Фарерських островів і назвали один з них Фрисланд, за іншою - все це було містифікацією, зробленою молодим Зено для забезпечення Венеції пріоритету у відкритті Нового Світу до Христофора Колумба.

  •  острів Бусс

   Де знаходився: між Ірландією і островом Фрисланд

   Острів був відкритий англійським мореплавцем Мартіном Фробишером під час його третьої експедиції до берегів Північної Америки. Свою назву він отримав за типом судна, на якому прибули моряки. Вважається, що нова земля насправді була Гренландією і уявне відкриття було скоєно в умовах поганої видимості. Згідно з іншою версією острів існував, але затонув. Острів або його передбачуване його місцезнаходження зустрічалося на картах 19 століття.

  • острів Антілія

   Де знаходився: на захід від Піренейського півострова.

   Великий прямокутний острів в Атлантичному океані зображувався на картах 15 століття. Вперше таємнича земля з'явилася на портулане венеціанського картографа Джованні Піццігано. Всього відомо 23 картографічних зображення Антилії, останнє з них датується 1508 роком. Після відкриття Америки і створення глобуса "Земне яблуко" острів потрапляв на карти все рідше. У 16 столітті острів стали ототожнювати з Азорських островів Сан-Мігел.

  • острів Демонов

   Де знаходився: поруч з Ньюфаундлендом

   В існування острова вірили з початку 16 століття. Земля-привид нібито складалася з двох островів і населяли їх дикі звірі і демони. За легендою мешканці острова нападали на що проходять близько до нього кораблі, тому до нього боялися наблизитися, а тим більше ступити на берег. До середини 17 століття острів Демонів перестали зображати на картах.

  • острів Бразил

   Де знаходився: на захід від Ірландії / район Азорських островів 

   Острів зустрічається на картах, зроблених в період з 14 по 17 століття. Вважалося, що острів оточений туманом і серпанком, які розступаються лише раз в 7 років. Через цю особливість точне місце розташування острова було невідомо, тому картографи то зсовували острів до Азорських островів, то на захід Ірландії. У 18 столітті острів зник з карт, незважаючи на те, що деякі моряки продовжували стверджувати, що вони були на таємничій землі.

  • Острови Понтчартрейн

   Де знаходився: озеро Верхнє

   Два острови були відкриті в середині найбільшого за площею в світі прісного озера. На картах вони з'явилися в 1783 році, коли США і Великобританія повинні були підписати Паризький мирний договір. У числі іншого в ньому були прописані межі - обидві землі перейшли у володіння Америки. На початку 1800-х років було встановлено, що насправді острова не існують.

  • острів Емеральд

   Де знаходився: в південній частині Тихого океану

   Моряки, що борознили морські простори в грудні 1821 року, між Австралією і Антарктидою на південь від острова Макуорі, виявили острів. Назвали його так само як називався корабель - Емеральд. У 1840 році ВМФ США організувало дослідницьку експедицію на острів, але вони його не знайшли. Хоча на острів так ніхто і не ступив, таємничий ділянку суші було завдано на багато карти, включаючи радянський "Атлас Антарктики" і карту 1987 року в щоденнику, випущеному American Express.

  •  земля Крокера

   Де знаходився: в Північному Льодовитому океані

   Острів був відкритий американським дослідником Робертом Пірі, під час експедиції на острів Елсмір в 1906 році. Роздивляючись в біноколь околиці, Роберт розгледів снігові вершини невідомого острова. У 1913 році досліджувати нову землю вирушила експедиція, у складі якої був Пірі. Однак острова вони не виявили. Вважається, що за острів Пірі прийняв одну з різновидів міражу - фата-моргану. Незважаючи на невдачу, острів продовжували шукати в 1914 і 1915 роках. Теорія про існування Землі Крокера була остаточно спростована Арктичної експедицією МакГрегора в 1937-38 роках.