Головна » простір » Зеленка чому її не використовують ніде крім Росії

  Зеленка чому її не використовують ніде крім Росії

  Зеленка знайома кожному з дитинства. Подряпина, висип, поріз - зеленка допоможе від усього. Її і зараз із задоволенням використовують на всій території колишнього СРСР. На Заході ж це засіб вважають небезпечним для застосування.

  Діамантовий зелений (саме так офіційно називається "зеленка") з'явилося в Німеччині в 1879 році як барвник для біохімічних препаратів. Маркування мікробів яскравим кольором допомагала спостерігати за їх поведінкою.

  Антисептичні властивості виявилися трохи пізніше. В СРСР зеленка стала ліками №1: вона довго зберігалася і в виробництві коштувала дешево. До сих пір в аптечках більшості людей на пострадянському просторі є цей препарат. Але в інших країнах лікарі вважають за краще її не використовувати.

  Формула зеленки є розчинений у спирті синтетичний барвник. Невідомо, як вона діє на людей на молекулярному рівні. Порівняно недавно з'явилися інструменти, що дозволяють зробити таке дослідження, але робота виходить занадто дорогий і для застарілого препарату вважається недоцільною.

  Імовірність того, зеленка шкідлива для здоров'я, є. Американські лікарі вважають, що діамантовий зелений може містити канцерогени. Європейці говорять про високу токсичність.