Головна » простір » Тварини, які виживуть навіть на інших планетах

  Тварини, які виживуть навіть на інших планетах

  Прийнято вважати, що людина здатна підлаштуватися до будь-яких умов. Приємно сприймати себе справжнім дивом природи, царем світу, готовим у разі чого перенести і снігові бурі, і пекучу спеку пустелі, і порожнечу і холод космосу. Насправді, люди занадто ніжні за своєю природною вдачею. Людина знемагає від спеки і змушений придумувати теплий одяг або скафандри, рятуючись від крижаного холоду. Але деякі мешканці Землі набагато витривалішими нас: деяким з них навіть не потрібен кисень і, цілком можливо, вони виживуть навіть в океанах Європи або під пісками Марса. 

  • тихоходки

   Тихоходки, крихітні створення майже не відомі світу, прекрасно себе почувають там, де більшість тварин не протримаються і хвилини. Вони можуть існувати без води до десяти років, розмножуватися при екстремальній температурі від -272 градусів за Цельсієм до 150 градусів за Цельсієм і настільки витривалі, що виробляють потомство навіть у космосі. Останній факт був експериментально доведений в 2007 році.

  • таргани

   Неофіційний символ Нью-Йорка біса життєлюбний. Таргани вміють цілу годину триматися без повітря і пару днів спокійно бігають, втративши голови. Навіть ядерний вибух тарганам дарма: перевірка показала здатність цих комах витримувати випромінювання, п'ятнадцята частка якого стала б для людини смертельною.

  • Черв'як-диявол

   Вид Halicephalobus mephisto був виявлений тільки в 2011 році. Шахтарі випадково наткнулися на черв'яків, прокопавши до глибини в 3,6 кілометрів. Вчені також знайшли докази того, що середня тривалість черв'яків знаходиться в діапазоні від 3000 до 12000 років.

  • штам 121

   Штам 121 є головним претендентом на звання самого витривалого створення Землі. Одноклітинний організм з лякаючою назвою був виявлений поблизу гідротермальних вод у Пьюджет-Саунд, штат Вашингтон, де температура зашкалює за 130 градусів за Цельсієм. Намагаючись дізнатися, за яких максимальних температурах може вижити це створення, вчені помістили зразки в автоклав медичного обладнання. Через десять годин прожарювання Штам 121 не показав ніяких змін.

  • помпейський черв'як

   Поєднання тиску і температури, при яких це створення себе почуває цілком комфортно, забезпечує йому гідне місце в нашому списку. Вчені до цих пір не можуть дістати помпейського хробака на поверхню для дослідження: якщо тиск падає нижче певного рівня, а температура не перевищує 60 градусів за Цельсієм, створення гине. Мабуть, від небажання жити в таких непростих умовах.

  • браконіди

   Паразитичні оси взагалі неприємні здебільшого людей. Личинки браконид мають вшитим "фаєрволом" з вірусів, які допомагають господареві справлятися з атакою імунітету носія. На жаль, ці мерзенні створення набагато витривалішими нас. Проведений в 1959 році досвід показав здатність роду Habrobracon спокійно витримувати опромінення в 1800 Грей. Для нас же смертельна доза в 200 разів менше.

  • голий землекоп

   Судячи з усього, землекопи цього виду стануть домінуючим видом на виснаженій Землі далекого майбутнього. Вони не відчувають болю, не сприйнятливі до дії багатьох кислот і живуть в 10 разів довше, ніж тварини аналогічних розмірів. До того ж, серце голого землекопа не схильне до старіння, а раку у них не буває зовсім.