Головна » простір » Тварини, яких хочуть створити вчені

  Тварини, яких хочуть створити вчені

  За мільйони років еволюції з Землі зникли тисячі видів істот. Процес був майже незворотній. Раніше. Сьогодні вчені готові відтворити деякі зниклі з нашої планети види тварин. Допоможуть в цьому генетично близькі родичі представників фауни, а також знайдені в останні роки зразки ДНК. Кандидатів на повернення в ліси і моря планети відбирає спеціально створений фонд. У нашій добірці претенденти на місце в першій десятці тих, хто може заново з'явитися першим. 

  • Додо, або мавріканскій дронт

   Ці нешкідливі птиці не мали в природі природних ворогів. Винищувачами довірливих, відчували себе в безпеці пернатих стали люди, які приїхали на острів Маврикій. М'ясо великих птахів припало до смаку морякам. Результатом стало повне зникнення. Останнього додо бачили чотири сотні років тому. Однак сподівання на повернення в 2007-му році подарувало відкриття вчених, які виявили відмінно зберігся кістяк птаха, який містить цінні зразки її ДНК.

  • шерстистий носоріг

   Чотирнадцять тисяч років тому в період останнього в історії Землі заледеніння на великих просторах Європи та Азії жив шерстистий носоріг. Його тепла шкура відмінно рятувала від холоду і стала об'єктом домагань мисливців кам'яного віку. До того ж зміни в кліматі практично позбавило цей вид носорогів корми, а тиск людини довершив процес вимирання. І все ж шанси повернути гіганта на планету є, завдяки добре збереженим в умовах вічної мерзлоти Сибіру екземплярам.

  • Белоклювий королівський дятел

   З 1940 року практично не було звісток про белоклювий королівському дятла, колись населяли незаймані ліси південного сходу США. В даний час вченими ведуться активні пошуки цих птахів, для чого залучаються спеціальні роботи-спостерігачі. А орнітологи Корнеллського лабораторії навіть запропонували нагороду в 50 тисяч доларів тим, хто зміг би привести дослідників до живого зразком.

  • епіорніс

   Деякі вважали цей вид втіленням легендарного птаха Рух, яка могла понести верблюда. Справді епіорніс, або "птах-слон", мала значні розміри. У висоту епіорніси досягали 3 метрів, а середня вага становив близько 500 кілограмів. Ці гіганти висиджували яйця в 6 разів більше страусиних. Жили вони виключно на Мадагаскарі. У 17 столітті птиці вимерли. Вважається, що цьому сприяли люди, тому сьогодні мова йде про те, що цю провину потрібно загладити і заповнити популяцію.

  • Піренейський гірський козел

   У січні 2000 року загинув останній піренейський гірський козел, який мешкав на півдні Франції і в північних Піренеях. Вчені зробили спробу його клонувати, використовуючи ДНК однієї з самок, але дитинча померло незабаром після народження.

  • кваги

   Цей вимерлий вид рівнинній зебри, квагга, колись жив в Південній Африці. Останнього представника виду не залишилося в природі в 1870 році, а жив у неволі помер в 1883 році в зоопарку Амстердама. Тепер стартував проект по поверненню цих зебр з унікальною розфарбуванням. 

  • Китайський річковий дельфін

   Китайський річковий дельфін довгий час плавав у водах річки Янцзи. Але десять років тому його оголосили зниклим. Однак в кінці минулого року знайшлися очевидці, які стверджують, що зустрічали цього мешканця підводного світу. Якщо якісь особини живі, буде вжито всіх заходів з відновлення популяції.

  • тілацин

   Тілацин, або тасманський тигр, єдине сумчасте в списку. Дивовижне тварина мешкала в Австралії, Тасманії і Нової Гвінеї аж до 1960-х років. Можливо, відродити цю тварину допоможуть родичі - Тасманійський диявол, які є носіями деяких його ДНК.

  • Карибський тюлень-чернець

   Морським вовком називали не тільки бувалих моряків, але і карибських тюленів-монахів. Їх винищили через цінного масла. Морські вовки тісно пов'язані з гавайськими і середземноморськими тюленями-монахами.

  • Голуб-пасажир

   Здавалося, кого вже через край, так це голубів. У колоніальні часи пасажирські або мандрівні голуби водилися в таких кількостях, що їх тяжкість не витримували дерева, якщо раптом опускалася зграя. Але останній голуб-пасажир помер в 1914 році. А їхні родичі живі, включаючи 17 голубів роду Patagioenas.