Головна » тренінг » Жага до життя як і навіщо пити воду

  Жага до життя як і навіщо пити воду

  Вода - найважливіший для будь-якої людини ресурс, але контролюють рівень гидрации організму далеко не всі. Ми вирішили розібратися в питанні, і зібрали зведення простих правил як і де правильно пити воду, які потрібно знати кожному.

  Забудь, що знав

  2-3 літри води на добу? Досвідчені вижівальщік розсміються в обличчя тому, хто продовжує спиратися на ці цифри, дійсні для температури навколишнього середовища близько 20 градусів за Цельсієм за умови невисокого ступеня фізичної активності. Насправді ж ти можеш втратити до 2-3,5 літрів води на годину, пробираючись по пересіченій місцевості в жахливу спеку. Природно, що всі ці втрати непогано б компенсувати до того, як почнуть з'являтися ознаки зневоднення.

  суха статистика

  Втрата всього 5 відсотків рідини в організмі призводить до дратівливості, нудоті, слабкості, що ризикує перетекти в запаморочення, головний біль, поколювання в кінцівках і нездатність ходити при 10-відсотковому дефіциті вологи. Втрата понад 15 відсотків, для якої характерні глухота, порушення зору, хворобливе сечовипускання, опухлий мову і оніміння шкіри, чревата смертю.

  ознаки сухості

  Іноді організм навіть не збирається подавати явних сигналів спраги і ось тоді потрібно щосили стежити за появою у себе таких ознак зневоднення, щоб запобігти його подальший розвиток. Отже, спрага настає при втраті близько 2 відсотків рідини, десь в цей же час сеча набуває темний колір і сильний запах. Навколо очей страждає від спраги з'являються темні кола, шкіра втрачає еластичність, спостерігається втома і емоційна нестабільність.

  "Танталових борошна" або "не вся вода однакова корисна"

  Вторинні ознаки втрат

  Однак жага не завжди є показником того, скільки води потрібно випити. У таких випадках можна спиратися на другорядні ознаки, які підкажуть, скільки вологи організм втратив. Наприклад, просочена потім футболка свідчить про втрати від 0,5 до 0,75 літрів рідини. При такій же втрати пульс в спокійному стані організму досягає позначки в 100 ударів в хвилину, а частота вдихів - 12-20. Втрата 1,5 літрів буде проявлятися в участі до 120 ударів пульсі при 20-30 вдихів в хвилину. Для дефіциту 2 літрів вологи характерні значення 120-140 ударів і 30-40 вдихів за хвилину.

  Що і як пити

  Мінімальна кількість сечі, при зниженні якого можна починати хвилюватися про свій стан, - 0,5 літра за 24 години. Але до цього краще не доводити, вживаючи хоч скільки-небудь рідини під час кожного прийому їжі. Однак навіть рекомендовані для посушливого клімату 14-30 літрів (так, ти все правильно прочитав!) Води на добу, не вбережуть від поганого стану, якщо в рідини, що поступає не буде міститися досить електролітів, що вимиваються з організму потім, сечею і дефекації. Заповнити сольовий баланс може одна чайна ложка кухонної солі на 4 літри питної води.

  Крім солі і цукру в рюкзаку непогано б мати якусь пристосування для очищення води. Наприклад, Lifesaver Bottle

  Дефіцит води в природі

  Буває так, що знайти підходящий джерело питної води відразу не вдається. В такий момент слід включити в організмі сувору дієту, яка виграє трохи часу на пошук. Наприклад, щоденне споживання 500 мілілітрів води з розведеними в цьому обсязі двома чайними ложками цукру дозволить протягом тижня уникати сильного зневоднення. Нормується навантаження так, щоб сильно не потіти і не втомлюватися. За цей час тіло адаптується до клімату, і денна доза води трохи зменшиться, та й цілком може бути знайдений якийсь водойму або підземне джерело.