Головна » війна » Значні події ВВВ, про які повинен знати кожен

  Значні події ВВВ, про які повинен знати кожен

  Історії Великої Вітчизняної війни донині знаходять відгук у душі кожної людини, що живе на території колишнього СРСР. Згадайте найважливіші події цього періоду і розкажіть про них своїм дітям.

  Московська битва, 1942

  Коли маршала Жукова запитали, яке бій було найскладнішим за всю Велику Вітчизняну війну, він, не замислюючись, відповів: "Битва за Москву". Коли під столицею стояли фашисти, почалася страшна паніка. Люди бігли на схід, з міста вивезли алмазний фонд, скарбницю Кремля, всі великі виробництва. Сталін відмовився евакуюватися, незважаючи на серйозну загрозу.

  Німці були настільки впевнені в перемозі, що вже привезли свій будівельний матеріал для майбутніх робіт. Але столиця встояла завдяки героїзму радянського солдата. Битва вплинула на тактичний хід війни і головне - розвінчала міф про непереможність фашистської зброї, вселила в людей впевненість і надію.

  Сталінград, 1942

  Фашисти воювали за Сталінград довше, ніж за Польщу і Францію, і так і не добилися перемоги. Місто вистояло, прийнявши один з найкривавіших боїв у світовій військовій історії. Мета фашистів - захопити кавказьку нафту і відкрити собі дорогу на схід Росії - не виправдалася, місто героїчно тримав оборону до капітуляції ворога.

  Курська дуга, 1943

  Битва на Курській дузі стала переломним моментом в ході війни. Після неї радянська армія вже не оборонялася, а наступала. У битві було задіяно рекордну кількість танків з обох сторін - більше 6000 в цілому. Сталін особисто контролював надходження військової техніки на лінію фронту. В ході бою був розбитий важливий німецький плацдарм, нашим солдатам відкрилася дорога на захід.

  Білоруська операція, 1944

  Операція, що пройшла влітку 1944 р дозволила звільнити колосальну частину території СРСР від фашистів, знищити німецькі дивізії і відтіснити ворога на захід. Важлива роль в битві була відведена загонам, які позбавляли загарбників зв'язку, влаштовували серію підривів важливих об'єктів і переправ. Місцеві жителі, які ховалися в лісах, непомітно проводили радянських солдатів через непрохідні болота, що дозволило армії несподівано напасти на ворога.

  На Берлін, 1945

  Наша армія гнала ворога до Берліна, на території противника йшли запеклі бої. Німеччина намагалася укласти перемир'я, але Сталін був непохитний: Радянський Союз влаштує тільки акт про беззастережну капітуляцію.

  Сподобалася стаття? Поділіться нею з друзями - зробіть репост!