Головна » Заповідей насправді не десять » Заповідей насправді не десять

  Заповідей насправді не десять

  Сцена з Мойсеєм, що спускається з гори посеред бурі і несучим 10 Божих заповідей, написаних на кам'яних скрижалях, є однією з найбільш знакових в біблійній історії. Вона надихала художників, письменників, музикантів і навіть режисера Чарльтона Хестона. Але всі вони, виявляється, зображували її неправильно.

  Щоб переконатися в цьому, вам досить відкрити книгу "Вихід" і порахувати перераховані там заповіді. Це не так просто, як здається. Деякі з них подані не пронумерованим списком, а в формі абзацу. І тут все стає ще складніше. У складі цих довших заповідей знаходяться інші. Вони можуть бути як своєрідними "подзаповедямі", так і повноцінними приписами.

  Наприклад, розділ про те, що не можна поклонятися хибним ідолам, містить чотири окремі пункти: не кланятись іншим богам, не робити їх зображення, не кланятися і не служити їм. Те ж саме стосується суботи: Бог наказав не тільки шанувати Святу суботу, але і не працювати під час неї.

  Але і це ще не все. Справа в тому, що Результат 20:18 традиційно вважається кінцем заповідей. Однак, насправді це швидше перерву. Після опису того, як ізраїльтяни здригнулися від страху, в Результаті 20:22 знову починає призводити заповіді. Деякі з них повторюються, але деякі - наприклад, заборона на наближення до вівтаря з відкритими геніталіями - щось зовсім нове.

  Справжнє число заповідей навряд чи становить десять. Деякі вважають, що їх насправді 14, в той час як деякі єврейські джерела наводять зовсім більшу цифру - понад 600 штук. Швидше за все, оману щодо їх числа виникло через те, що в інших частинах Біблії є явні посилання на "Десять заповідей". Тому більшість людей і думає, що їх десять, не вдаючись у подробиці.

  Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями - зроби репост!