Головна » Захист і удача » Значення ловця снів і історія його появи

  Значення ловця снів і історія його появи

  індійські легенди

  Історія виникнення ловців снів пов'язана з культурою корінних американців.

  Один з вождів клану Дакота якось медитував на високому. У цей час у нього трапилося бачення духу, якого шанувало це плем'я. Дух з'явився до нього в образі павука. Їх розмова велася на теми смерті, народження, таємниць і сенсу буття, і переродження. Під час бесіди дух взяв вербову гілку і зігнув її так, що вийшов круг. Потім він сплів всередині цього кола павутину і сказав, що все добре, зустрінуте вночі, проходить через павутину, а зле - заплутується в ній і помирає в сонячних променях на сході.

  Вважається, що після цієї розмови з духом індіанці почали робити ловці снів для того, щоб привернути хороші сновидіння і прогнати нічні кошмари

  Але антропологи та етнографи стверджують, що початок виготовлення покладено народом Оджибве Чіпева (Ojibwa Chippewa).

  На їх мові ловець снів називається Асабікешіінх, що означає "павук". Багато культури знаходять істот небезпечними, для Оджибве це символ захисту. В історії племені, містична материнська "жінка-павук" - духовний захисник, особливо дітей.

  Чисельність Оджибве росла, вони розселялися по континенту, а павучихою-матері ставало складніше оберігати дітей. Ось чому вона виткала мережу - ловця сновидінь. Бабусі і матері відтворювали талісман, який став магічною захистом на відстані.

  сибірські обереги

  Схожими оберегами користувалися і деякі племена Сибіру. Між ними і американцями пролягає океан, і навряд чи їм доводилося обмінюватися досвідом щодо створення та використання магічних предметів.

  Північні народи надавали ловцю снів інше значення. Його вішали над узголів'ям, як це робили індіанці. Оберіг ловив позитивні сни і не пропускав погані, а ще допомагав шамана контролювати сновидіння, бачити майбутнє і приймати рішення, важливі для всього племені.

  Для чого потрібен ловець снів

  Ловці снів знайшли широку популярність в 60-70 роки ХХ століття. Але не кожен, хто їм обзаводиться, знає про силу домашнього оберега.

  "Священні обручі" або пастки Оджибве традиційно використовувалися як талісмани для захисту сплячих людей, частіше дітей від кошмарів. Нічний повітря наповнене образами, як хорошими, так і негативними.

  Хороші сни ковзають по мотузочці і пір'я, щоб заспокоїти сплячу дитину. Вони діють як пухнаста сходи, що дозволяє їм спускатися на відпочиваючого людини.

  А погані сни застряють в сплетеної мережі і руйнуються, коли на них посвітить денний. Ось чому важливо мати у своєму розпорядженні пастку над ліжком в місці, куди падає сонячне світло.

  Раз на місяць корисно вивішувати ловця снів на вулиці для очищення. Краще робити це під час снігопаду, під променями сонця або повного місяця.

  Є кілька значень намистин, що прикрашають ловця. На думку індіанців США, вони символізують павука. Інші вважають їх хорошими снами, що зберігаються в сітці.

  Традиційна форма талісмана

  Створені американськими індіанцями пастки для сновидінь сьогодні представлені в різних стилях і розмірах. Але оригінально вони з дерев'яного обруча з плетіннями з натуральних волокон. З значущими сакральними символами, такими як пір'я або намистини на мотузочках, що звисають з обруча.

  Форма талісмана снів - кільце, коло життя і сил, таких як сонце і місяць, які подорожують по орбіті.

  Кращим талісманом вважається створений тим, хто буде ним користуватися. Такий амулет можна виконати і в подарунок. Більш детально читайте в статті "як зробити ловець снів"

  І нехай нам і нашим дітям сняться добрі і чарівні сни!