Головна » здоров'я » Чи всі ми знаємо про дельфінів цікаві факти

  Чи всі ми знаємо про дельфінів цікаві факти

  Багато десятків років вчені займаються дослідженням дельфінів. На їхню думку, ці ссавці відрізняються високим інтелектом. З цим твердженням важко не погодитися: судячи з виступів в дельфінарії. Століття всі народи розповідають історії, які доводять розум, делікатність, доброту і чуйність цих дивовижних тварин. Але так чи так уже милі дельфіни? Або людство придумало їх позитивний образ? Давайте розберемося.

  Насправді вивчення піддається один з видів цих морських ссавців - афаліни. Перші роботи за результатами досліджень були опубліковані в 1984 році. У них розповідалося про здатність жіночої особини, названої Акекамай, сприймати і запам'ятовувати звуки, що видаються комп'ютером. Коли їй показали взаємозв'язок звуків і музичних інструментів, то самка швидко зрозуміла і запам'ятала цей логічний ланцюжок. Вона навіть могла відтворювати їх, коли вчені просили або показували інструмент. По суті, стверджують дослідники, афаліна вивчила іноземну мову. У дельфіновому племені і справді в природі все видають звуки, причому кожен з представників має своє власне звучання, виділяє тільки його. Для підтвердження цієї тези вчені видалили з дельфінячого спільноти одну особину. Після закінчення часу вони запропонували тваринам послухати видаються їм звуки, і всі члени зграї почали шукати загубленого побратима. Побачивши, що джерелом є прилад, а не жива істота, вони втратили будь-який інтерес до нього. Володіючи відмінною пам'яттю, ссавці пам'ятають і впізнають один одного через десятиліття.

  Цю здатність підтвердили дослідження, проведені в 2013 році. Дельфіни можуть ідентифікувати свою зовнішність: в опущене під воду дзеркало здивовано розглядають себе, не намагаючись налагодити контакт і не лякаючись відображення.

  У чомусь ці красиві тварини світу близькі людині. Але ми добре знаємо, що люди можуть бути хорошими і поганими. Мабуть, і у дельфінів є світла і темна сторона життя. Особливо яскраво проявляються негативні риси поведінки під час спарювання.

  Вчений Річард Коннор, який представляє CEO The Dolphin Research Alliance, став свідком "шлюбного переслідування" групою самців самки. Відповідей "ні" з її боку категорично не приймалися, домагання були настільки палкими і жорстокими, що походили на групове згвалтування, що триває кілька годин. Як виявилося в ході подальших спостережень, така поведінка самців в шлюбний період швидше правило, ніж виняток. Вони збираються в невеликі групки - так їм легше примусити самку для взаємодії. Такі жорстокі сцени збентежили вчене співтовариство, завжди вважала дельфінів милими створіннями. Наступні повідомлення і вивчення продовжили розгвинчувати усталений міф. В кінці 90-х років на пляжі Вірджинії викинулися три десятка дуже молодих дельфінів нового виду. Мотиви їх вчинку розкрилися після розтину тіл: загиблі тварини були побиті. У них були зламані ребра, пробиті легені, пошкоджені внутрішні органи. Причиною жорстокого поводження з молодняком є ​​прагнення дорослих особин чоловічої статі спровокувати у самки течку. Викликати реакцію спарювання можна тільки вбивши новонародженого дельфінятко. Щоб убезпечити майбутню дитинку, самки спаровуються з представниками різних зграй - рідний батько при зустрічі не буде нападати на своє потомство.

  Так в історії виду з'явилися нові сторінки, в яких доводиться думка, що світ не буває одноколірним, і в кожному жителеві планети є поряд зі світлою стороною темна.