Головна » тварини » Зебри смугасті тільки через мух

    Зебри смугасті тільки через мух

    Смуги зебр - еволюційна аномалія, яка ставить вчених у глухий кут ось уже сотні років. Гіпотези висувалися різні: що вони потрібні для спарювання, для захисту від хижаків, камуфляжу чи теплозахисту. Жодна з цих гіпотез, втім, не була підкріплена доказами. Але дослідники з Каліфорнійського університету, здається, знайшли причину: таке забарвлення захищає зебр від комах - переносників хвороб.

    Раніше було помічено, що ґедзі уникають сідати на поверхні в чорно-білу смужку. Щоб раз і назавжди дізнатися, навіщо зебрам смуги, вчені відзначили на картах географічний розподіл зебр, коней і ослів, а також відмінності в забарвленні шкур зебр. Потім вони врахували такі дані, як температура, рельєф, кількість і ареал проживання хижаків і комах.

    За даними дослідження, ніякі чинники, крім мух і гедзів, до смугастості зебр відношення не мають. Але зебри живуть саме в тих частинах світу, де мух найбільше. Дослідники відзначили, що коротка шерсть зебр робить їх особливо чутливими до укусів комах, що може пояснити, чому смугастої шкури немає у інших тварин. Проте, відповідь привів до появи нового питання: чому кровосисних комарів і мухам не подобається смугаста шкура?