Головна » природа » Зелені метеорологи рослини - провісники погоди

  Зелені метеорологи рослини - провісники погоди

  Недовіра до синоптиків часто цілком обгрунтовано. Часто навіть сучасні машини не можуть з точністю визначити, як зміниться погода через кілька годин. Як бути, якщо потрібно точно визначити, чи належить сонячний або дощовий день? Зверніться до рослин - провісників погоди, які без слів розкажуть про майбутні зміни!

  дощовий аромат

  Рослини повідомляють про швидке негода по-різному. Одні закривають бутони, щоб волога не змила утворилася в них пилок, інші починають плакати, передчуваючи, що сонце скоро сховається за хмарами. Але більшість квітів за кілька годин до дощу починають випускати сильний аромат.

  Особливо це стосується садових квітів: якщо троянди або бузок стали пахнути особливо сильно, значить, пора шукати укриття від негоди і людині.

  Дерева також здатні за допомогою запаху попередити про майбутній дощі. Сильніше починає пахнути береза.

  Квітки акації і робинии також випускають сильний аромат. За останніми рослинам особливо легко визначити майбутню погоду. При наближенні хмар дерева перетворюються в невеликій гуде рій, так як солодкуватий запах приваблює безліч комах.

  Розумні бур'яни-барометри

  Загальне поняття, що бур'яни здатні приносити тільки шкоду, не зовсім вірно. Деякі подібні рослини мають унікальну здатність сповіщати про швидке дощі. Причому роблять вони це абсолютно різними способами.

  Наприклад, кульбаба, який доставляє чимало клопоту садівникам своєю живучістю, щільно закривається задовго до перших крапель дощу. Рослина передчуває негоду за 8 годин до випадання опадів. Якщо на небі світить сонце, а жовтий луг, покритий кульбабами, різко змінює колір на зелений - дощу неодмінно бути.

  Практично так само вказує на майбутній дощ і звездчатка. Різниця лише одна: вона зовсім не розкриває з ранку квітки, якщо очікується негода.

  Інша рослина - коров'як - нахиляє свій стебло в різні сторони світу, тим самим безпомилково показуючи погоду на день. Якщо суцвіття схилилося на схід, значить, буде весь день світити сонце. Протилежний нахил вказує на те, що буде похмуро. Недарма в Німеччині ця рослина за його таланти прозвали "метеорологічної свічкою".

  кімнатні провісники

  На кімнатні рослини погода за вікном не робить ніякого впливу, проте і ці маленькі помічники здатні попередити про загрозу негода. У зеленому поселенця закладена генетична пам'ять, що змушує деякі рослини вчиняти певні дії, навіть якщо негода не стосується їх безпосередньо.

  Найточнішим кімнатним провісником є ​​монстера. Рослина родом з тропічних джунглів володіє дивовижною чутливістю до негодам. Передчуваючи погіршення погоди, воно починає "плакати", навіть якщо в даний момент за вікном яскраво світить сонце. Якщо на красивих різьблених листках утворюються великі водяні краплі, значить, на майбутню прогулянку необхідно обов'язково взяти парасольку.

  На тропічної алоказии починає накопичуватися рідина при наближенні негоди. Таким чином рослина позбавляється від надлишків води, якщо в повітрі підвищується вологість, що передує дощу. Однак зайвий полив або високий рівень вологості в приміщенні також здатний викликати подібне явище, тому даний "зелений синоптик" може помилятися.

  Сподобалася стаття? Не забудьте зробити репост!