Головна » ворожіння » Значення руни Наутиз - передрікає вона тільки біду?

  Значення руни Наутиз - передрікає вона тільки біду?

  Руна Наутиз входить в трійку "рун псування", нарівні з руной Іса і руной Хагалаз. Традиційно вважається, що ці символи в першу чергу мають силу шкодити людям. Всі вони входять в другій атт, присвячений богу Хеймдалля. Наутиз - другий символу з цього Атта, що відносить її до рун пива. З цим аспектом дії руни пов'язана одна давня історія з Саги про Егіль. Відповідно до неї, Егіл - відомий знавець рун і дотепний хитрун, під час бенкету, підозрюючи що його хочуть отруїти, накреслив руну Наутиз на своєму кубку нігтем. І як тільки йому в кубок підлили отрута - посуд просто розлетілася на шматки.

  Це однозначно доводить той факт, що сила цього сакрального символу полягає аж ніяк не тільки в шкоді і псування. Але все ж, аспект шкоди в ній дійсно сильний. Так, сама її назва перекладається як "потреба" або "голод". Більш того, саме слово "need" - необхідність в англійській мові, відбулося саме від цієї руни. Так як же нужда може піти на користь? Відповідь легко можна відшукати в англосаксонській рунічної поемі, де Наутиз описується так:

  Нужда хоч обмежує серце,
  Але часто служить підмогою
  І порятунком синам людини,
  Коль не пізно її помітять.

  І, якщо задуматися, це дійсно так. Адже потреба завжди була стимулом прогресу людства. Долаючи труднощі життя, люди стають сильнішими і згодом набагато легше можуть справлятися з куди більш складними перешкодами. Так і сила і пророцтва цієї руни таять в собі не тільки біди і печалі, але також можливості для розвитку і духовного зростання.

  Варто відзначити, що зараз існують розбіжності щодо правильного малювання руни Наутиз. Деякі вважають, що діагональна лінія в ній знаходиться строго посередині вертикальної. Інші ж припускають, що вона чертится злегка вище і зміщеною убік. Якщо в магічному тлумаченні різниця в думках несуттєва, тому що способи накреслення в обох випадках майже не відрізняються, то ось в ворожильна сенсі ця різниця може бути вкрай істотним. Адже в такому випадку є спір щодо того, є руна оборотної чи ні - це означає, що у неї може бути присутнім або відсутнім перевернуте значення.

  Пряма і перевернута Наутиз в ворожінні - що означає ця руна

  Сказати про те, чи існувала перевернута Наутиз в скандинавської ворожильної традиції - неможливо. Навіть відомі рунологов останнього століття не сходяться в єдиній думці щодо цього. Так, Кеннет Медоуз, Фрейя АСВІН, Геза фон неменш не мають на увазі перевернутого положення при ворожінні. У той же час, Антон Платов, Ральф Блюм і Сергій Батюшков вважають, що воно має місце і дають розгорнуті тлумачення при можливих випадках випадання перевернутої плашки.

  Ми будемо розглядати обидві точки зору, щоб ви самі могли вибрати спосіб тлумачення, близький саме вам. Але пам'ятайте, що в будь-якому випадку, тлумачення залежить далеко не в останню чергу від правильної постановки питання, а також безлічі інших додаткових чинників. Одним з них є обрана методика розкладу, а також можливі поєднання інших рун.

  Ми розглянемо основні ситуації, пов'язані з випаданням цієї плашки при ворожінні на одній руні. Так, якщо ви гадаєте на ситуацію, то Наутиз однозначно попереджає про настання важких часів. Однак, ця руна НЕ констатує факт, а попереджає - це значить, що у вас буде час підготуватися і обернути отриману інформацію на користь. Перевернута руна в такому випадку говорить про те, що уникнути проблем ніяк не вдасться, а їх наслідки будуть не найсприятливішими.

  У ворожінні на відносини Наутиз означає міцну і хворобливу прихильність і, досить імовірно, нещасну любов. Перевернута Наутиз в такому випадку однозначно говорить про те, що відносини не увінчаються успіхом і стануть джерелом неприємностей. У той час як пряма Наутиз може символізувати і безмежну відданість - особливо якщо ця руна стосується ставлення обох партнерів один до одного. Крім цього, вона може попередити про бідність потенційного партнера - як духовної, так і матеріальної.

  Рада прямий руни Наутиз - приготуватися до важких часів і змінити свій спосіб життя в напрямку економії. Перевернута Наутиз каже, що вам треба зробити рішучі дії прямо зараз - ви вже перебуваєте в стані потреби і вона є коренем ваших проблем. У разі, з ворожіннями на здоров'я, Наутиз в будь-якому вигляді попереджає про підвищену небезпеку отруєнь і різних харчових розладів.

  В цілому, в ворожінні буде набагато простіше дізнатися, до якого аспекту життя буде ставитися потреба, якщо ви дістанете ще одну руну. Так, Наутиз разом з руной Ансуз попередить, що у вас може трапитися криза ідей і мислення. А з руной Одал - однозначно вкаже на проблеми з житлом або родиною.

  Використання руни Наутиз в магії

  У магічному мистецтві скандинавських народів, руна Наутиз була одним з головних компонентів різноманітних псування і проклять. При цьому, на відміну від руни Хагалаз, сила цих псування буде не прямий, і не смертельною, але зможе заподіяти тривалі страждання і знегоди. Також, ця руна завдяки своїм значенням застосовується як один з найефективніших способів привороту. Адже вона робить людину буквально залежним від того, до кого його причарували.

  Але може застосовуватися ця руна і для захисту - в першу чергу від отруєнь і захворювань шлунково-кишкового тракту. Це пояснюється і як сагою про Егіль, про яку ви могли прочитати вище, так і тим, що практично завжди будь-які проблеми з травленням в давнину були пов'язані з багатим способом життя. Бідняки, які їли просту їжу, завжди славилися міцним шлунком і здоровими зубами.

  Також слід зазначити, що ця руна є чудовим учителем. Так як саме потреба стимулює людину на пошук нових способів заробітку і існування, то за допомогою Наутиз легко можна домогтися випробувань, які в підсумку зроблять будь-яку людину більш сильним і здатним. Природно, якщо він зможе впоратися з ними.

  Тому, з огляду на особливості цього символу Старшого Футарка, слід завжди розуміти, що звертатися з ним необхідно якомога обережніше. Але не варто занадто сильно боятися її і уникати, адже вона має і позитивне значення. А відмовляючись від її використання, ви втратите величезний пласт скандинавської магічної культури.