Головна » Міста і країни » ЮНЕСКО осучаснив список об'єктів

  ЮНЕСКО осучаснив список об'єктів

  Заради того, щоб майбутні покоління змогли милуватися неймовірними місцями, створеними природою або людиною, їх під свій захист бере Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У його список давно включені такі історичні пам'ятки, як Мачу-Пікчу, Тадж-Махал і багато інших об'єктів. Кілька днів тому після конференції в Бахрейні Комітет взяв під свою "опіку" ще ряд місць, що потребують збереження значущості.

  Колумбія. Національний парк Chiribiquete

  Центральної пам'яткою парку є долина Амазонки. Під охорону ЮНЕСКО потрапила вся територія заповідника з численними рослинами і різноманітним тваринним світом. Велика частина Chiribiquete не вивчена через важкопрохідні. Крім різноманіття природного життя там є печери з наскального живописом, вік якої 20 тисяч років.

  Китай. Гора Фанджінгсан

  Дивною красою і біологічною різноманітністю вражає мандрівників гора Фанджінгсан. Через неї протікають водоспади, а тварини і рослини, що знайшли притулок на горі, вже живуть на планеті більше 60 мільйонів років. Від підніжжя до вершини скелі 2,5 тисячі метрів. Серед каменів живуть такі види, які знаходяться на межі зникнення.

  Китай. гірські монастирі

  Буддійські храми і монастирі в гірських районах Шанхая створювалися, починаючи з 7 століття. Вже сотні років комплекс, що складається з семи храмів, є священним місцях для поклоніння і паломництва.

  Іспанія. Місто Медіна-Азахар

  Туристичною визначною пам'яткою нинішньої Іспанії є середньовічний мусульманський місто Медіна-Азахар. Його спорудження відноситься до XI століття, коли на території Іспанії і Португалії процвітало Халіфатское держава Кордова.

  Гренландія. Район Aasivissuit-Nipisat

  У далекому арктичному регіоні можна спостерігати за чудовими за красою північним сяйвом, там так само є свідчення людської цивілізації, залишені людьми понад 4,2 тисячі років тому.

  Німеччина. Собор XIII століття

  На території Німеччини знаходиться чимало будівель, що належать до середніх століть. Однією з історичних пам'яток, що увійшла в осучаснений список ЮНЕСКО, став собор в Наумбурге.

  Японія. острів Кюсю

  На острові Кюсю в Японському морі в 16-17 століттях висадилися перші християни. Там же вони і організували поселення - невелике селище, нині відноситься до префектури Нагасакі.

  Туреччина. Стародавні стоянки Гёбеклі Тепе

  У прилеглих до Туреччини полях стародавні мисливці створювали свої стоянки. Виявленим археологічним артефактів налічується близько 11-12 тисяч років.

  Франція. Вулканічний ланцюг Chaine des Puys

  У центрі західної Європи "спить" цілих 80 вулканів. Їх ланцюг простягнувся на 40 кілометрів з півночі на південь. Для тих, хто хоче піднятися на вершину і побачити кратер найвищого вулкана пропонується скористатися зубчастої залізницею.

  Іран. археологічні об'єкти

  Територія Ірану вся поцяткована істеричними артефактами. Багато тисячоліть на цій землі було відображено різноманітні епохи розвитку людської цивілізації. Частина місць вже знаходиться під захистом Всесвітнього Комітету. З 2018 року список поповнили ще 8 об'єктів, які демонструють взаємовплив традицій різних культур, що змішуються в ісламський період: ахеменідських, парфянских, римських.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!