Головна » простір » Гумор товариша Сталіна, який лякав всіх навколо

  Гумор товариша Сталіна, який лякав всіх навколо

  Жорсткий характер Йосипа Сталіна був відомий у всьому світі. Однак вождь народів мав до того ж вельми розвиненим почуттям гумору, правда, у його співрозмовникам не завжди залишався час, щоб посміятися. Ось кілька прикладів яскравого дотепності Йосипа Сталіна, які увійшли в історію нашої країни. 

  • Почім Батьківщину продаємо

   Легендарну "Перемогу" конструктори спочатку вирішили назвати ще більш патріотично - "Батьківщина". На що Сталін запитав: "І скільки ж, товариші, у нас буде Батьківщина продаватися?". Природно, назва тут же поміняли.

  • розділ флоту

   Уже після війни постало серйозне питання: як вчинити з трофейним військовим флотом. Сталін голосував за розділ, Черчілль же висунув зустрічну пропозицію - затопити. "Ось ви свою половину і топіть", - сказав Сталін.

  • питання заздрості

   Сталін косо дивився на воєначальників, завод відомих коханок. Недоброзичливці якось доповіли, що маршал Рокоссовський зустрічається з Валентиною Сєрової. Сталін промовчав і навушник вдруге перепитав, мовляв що робити-то будемо? На що Йосип Віссаріонович відповів: "Ну, що будемо робити .... Завидовать будемо!".

  • Прапори і герби

   В одному з інтерв'ю іноземний журналіст запитав у вождя народів, чому це на гербі Вірменії гора Арарат, хоча по суті гора не знаходиться на території Вірменії. Сталін не розгубився і запитав у свою чергу, чому на гербі Туреччини зображений півмісяць - адже він теж не знаходиться на території Туреччини.

  • театральний гумор

   Постановка опери Глінки "Іван Сусанін" перевірялася комісією на чолі з головою Большаковим. І він вирішив, що фінал потрібно міняти (фраза "Слався, російський народ!" Здалася крамольною). Сталін наклав на рішення свою резолюцію: "Пропозиція в цілому подобається, але давайте зробимо трохи по-іншому. Фінал залишимо, а ось Большакова знімемо!".

  • справедливість

   Один з професорів МГУ побудував після війни собі дачу за дуже великі гроші. Дізнавшись про це, Сталін запросив його на приватна розмова. В кінці бесіди він поцікавився у професора, чи правдиві чутки. Той відповів - мовляв так, все вірно. Тоді Сталін і каже: "Спасибі вам від дитячого будинку, яким ви цю дачу подарували!". І заслав професора в Новосибірськ викладати.