Головна » Міста і країни » Загадкова столиця Тибету - Лхаса

  Загадкова столиця Тибету - Лхаса

  Під хмарами Тибетського нагір'я розкинулась самобутня і спокійна Лхаса. Місто є історичною столицею Тибету. Тут шукають заспокоєння і гармонії.

  серце Тибету

  Країна і саме місто вабить унікальною атмосферою і красою природи. Лхаса знаходиться в долині, а навколо підносяться гори на 5500 м і вище. Саме місто розташоване на позначці 3650 м над рівнем моря.

  клімат

  Місцевість відрізняється гірським кліматом. Добова температура має різкий перепад - днем ​​погода суха і тепла, а вночі, гуляючи вулицями, можна і замерзнути. Опалення в будинках відсутня - важливо подбати про підходящої одязі перед поїздкою.

  Ще однією особливістю є сонячна радіація. У цій місцевості вона має досить високий показник на протязі всього року.

  Вперше потрапивши в місто, ви, можливо, відчуєте запаморочення, нудоту і тиск у скронях. Це перші симптоми гірської хвороби, викликані зміною висоти і тиску. Згодом організм звикає до нових умов, і дискомфорт зникає.

  пам'ятки

  Місто багате пагодами, храмами і палацами. У Лхасі розташовується літній палац Далай-лами.

  На території міста безліч монастирів відбудованих в унікальному тибетському стилі.

  Баркхор - стара, історична вулиця особливо приваблює туристів.

  В період революції (1966 - 1976 роки, серія ідейно-політичних кампаній під керівництвом Мао Цзедуна) було знищено безліч культурних пам'яток і архітектурних споруд Тибету.

  У Лхасу щорічно приїжджають паломники для здійснення обходу трьох кругових маршрутів. Ритуальне дійство - обхід святих місць. Його здійснюють в одному з центральних храмів Лхаси. А велике коло робиться через все місто. Ритуал також включає в себе вчинення простягання і оборот молитовних барабанів. Протягом всього процесу читають мантри.

  Сьогодні місто носить статус автономного центру КНР.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост і поділіться з друзями!