Головна » простір » Загадкові черепа, які відкрили таємниці древніх цивілізацій

  Загадкові черепа, які відкрили таємниці древніх цивілізацій

  Людські останки дають антропологам можливість зрозуміти, яке життя вели наші далекі предки і навіть як приходили в занепад стародавні цивілізації. Серед інших останків археологи найбільше цінують збереглися черепа, оскільки саме вони дають найбільш повне уявлення про дивну поведінку, невідомих культурах і долях різних народностей. Ось, наприклад, кілька недавніх знахідок, завдяки яким були відкриті невідомі таємниці давно забутих цивілізацій. 

  • дивна ізоляція

   У Мексиці дослідники натрапили на дивний факт при розкопках районів цивілізацій Сонори, Тланепантли, Мічоакан. Справа в тому, що черепа двох перших національностей були схожі, в той час як останки мічоаканцев мали настільки своєрідну форму черепа, що більше нагадували іншу націю. Згодом виявилося, що цивілізація Мічоакан існувала в ізоляції і розвивалася іншим шляхом. Однак ніяких фізичних бар'єрів на території всіх трьох цивілізацій знайдено не було, і тепер вчені ламають голови, намагаючись зрозуміти, чому Мічоакан тисячі років залишався генетично винятковою народністю.

  • череп Мано

   У 2008 році будівельна команда викопала цей череп на півночі Ізраїлю. Знахідка виявилася безцінною для археологів: останки належали неандертальцю. Так вдалося довести, що сучасна людина мав контакт з цим видом і навіть схрещуються з ним.

  • Європейські мисливці за головами

   Прийнято вважати, що римляни були високорозвиненою цивілізацією і не мали схильності збирати дикунські трофеї. Однак в 1988 році археологи довели зворотне. Неподалік від Лондона було виявлено поховання черепів, датоване часом римської експансії. Мітки на кістках вказують, що черепа належали кельтів, на яких полювали римляни.

  • арктична дама

   Антропологи високо цінують будь-які дані про присутність стародавньої людини в Арктиці, оскільки це досі викликає масу питань. Нещодавно неподалік від сибірської річки Полуй був виявлений некрополь Зеленого Яру з останками 36 чоловіків і однієї жінки. Найдивовижніше те, що череп нещасної був покладений в могилу загорнутим в мідний лист, на якому виявилися перські письмена. Тепер залишилося з'ясувати, яким чином древні перси підтримували контакт з арктичної цивілізацією.

  • доля хананеев

   Відповідно до Старого завіту, хананеї прийшли зі сходу, а згодом були завойовані і асимільовані євреями. Нові докази, отримані з ДНК знайдених недавно черепів, показують, що все було не зовсім так: ханаанська цивілізація вціліла і її прямими нащадками є сучасні ліванці.

  • Культ Гебеклі-Тепе

   Недавня знахідка в древньому храмі Гебеклі-Тепе навела антропологів на думку про існування досі невідомої цивілізації, яка практикує досить кровожерливі ритуали. У підвалах храму виявлені тисячі черепів, прикрашених дивною рискою - і зроблена вона була ще за життя!

  • Стіна Цомпантлі

   Ряд мезоамериканських цивілізацій практикував криваві жертвопринесення. Це вдалося довести завдяки знахідці стіни черепів, Цомпантлі. Ацтеки і інші народності місцевості встановлювали таку після кожної битви. кількість черепів на одній стіні доходило до декількох тисяч!