Головна » особистості » Загадкова смерть Маяковського

  Загадкова смерть Маяковського


  Володимир Маяковський так несподівано і трагічно припинив існування на тридцять сьомому році. Його життя обірвалося досить типовим для творчої людини чином - суицидально. Так надходило чимало героїв свого часу - Марина Цвєтаєва, Сергій Єсенін, Юлій Галич за своїм бажанням вважали за краще смерть життя.

  Маяковським була залишена передсмертна записка, яку газети опублікували на наступний день після смерті поета, в якій він просив нікого не звинувачувати в його відхід з життя і не пліткувати про це, тому як пересуди він терпіти не міг. Крім цього, в записці Маяковський писав Лілі Брік, щоб та любила його, і уряду, щоб той дало можливість "стерпним" життя його сім'ї. Свої розпочаті вірші він просив віддати Брикам. Закінчувалося останнє послання поета коротеньким віршем і словами "Щасливо залишатися". Датована ця записка дванадцятого квітня.

  Може здатися: в цій трагічній історії все прозоро - Маяковський не хотів більше жити і знайшов вихід у самогубстві. Але деякі дивні речі змушують дослідників творчості поета допускати і інші версії його відходу з життя. Наприклад, передсмертна записка була написана на два дні раніше дня смерті поета і олівцем. Маяковський ж завжди писав тільки своєю улюбленою ручкою. Криміналісти стверджують, що за допомогою олівця підробити почерк куди простіше, ніж ручкою. У поета на той час було досить недоброзичливців, які могли з ним розправитися. Але розтин тіла Маяковського підтвердило факт суїциду і ніяких відхилень від норми не виявило.
  Маяковський і раніше був схильний до суїцидальних думок. У 1916 і 1917 роках він вже направляв ствол пістолета в свою сторону. Але тоді зброя дала осічку. Та й у своїх віршах Маяковський неодноразово піднімав цю тему, наприклад, його рядки "... куля ... в життя загробне накреслить шлях", можна сказати, стали практично пророчими.
  Внутрішня напруженість, емоційність, недовірливість і підвищена чутливість - ці якості були невід'ємною частиною особистості Маяковського, який не раз розмовляв про можливе позбавлення себе життя. Що насправді сталося в той весняний ранок - вбивство поета або самогубство - тепер залишається тільки гадати. Хоча, може бути, в майбутньому дослідники проллють світло на це залишило стільки питань справу.

  Передсмертні побажання Маяковського, що відносяться до пліток, так і не збулися - пліткувати вся Москва, висуваючи різні версії і обговорюючи подробиці. Припускали навіть романтичну підгрунтя цієї історії. Але до сьогоднішнього дня смерть поета так і залишається загадкою.