Головна » особистості » Загадкова смерть Едгара По

  Загадкова смерть Едгара По


  Едгар По став відомий завдяки своїм розповідям, які були наповнені похмурої містикою і чудовиськами. Не менш похмурою і загадковою стала і смерть письменника.

  3 жовтня 1849 року перехожі виявили Едгара По розгулював вулицями рідного Балтімора в абсолютно неадекватному стані. За відгуками сучасників, "він перебував у страшній депресії і потребував негайної медичної допомоги". Письменника помістили в лікарню, де він через п'ять днів помер.

  За весь цей час Едгар не зміг виразно пояснити, що з ним сталося. Ще більш підозрілим було те, що на письменника був одяг, яку він до цього випадку ніколи не носив. У ніч перед своєю смертю Едгар лише кілька разів повторив прізвище "Рейнольдс" - але кому вона належала, так і не вдалося з'ясувати.

  Всі медичні записи, включаючи свідоцтво про смерть Едгара По, зникли. Газети того часу пояснювали смерть письменника "хворобою мозку" і "запаленням центральної нервової системи" - діагнозами, які в 19 столітті часто ставили людям, що померли від алкоголізму. Що насправді стало причиною смерті По - досі невідомо.

  Деякі дослідники вважають, що По став жертвою т.з. "Купінга" (Cooping). Так в 19 столітті називалася варварська практика, коли американських виборців змушували голосувати за певного кандидата на виборах проти їх волі. Виборців хапали прямо на вулицях і тримали в приміщенні, яке іменувалося "курник" (від цього слова і походить назва терміна, курник по-англійськи - "coop"). Там їх напували дешевим алкоголем, поки люди не погоджувалися голосувати за "правильного" кандидата. Деяких особливо стійких виборців били і навіть вбивали. Характерною рисою купінга було те, що заручників часто переодягали, щоб вони могли голосувати по кілька разів.