Головна » природа » Загадкова підводну річку Анхеліто

  Загадкова підводну річку Анхеліто

  На перший погляд, складно знайти місця на планеті, які можна було б віднести до категорії таємничих і загадкових. Однак вчені і дослідники не перестають дивувати нас своїми несподіваними знахідками. Півострів Юкатан, що розташований між Мексиканською затокою і Карибським басейном, відомий як центр стародавнього народу майя, як місце падіння величезного метеорита, наслідки якого надали вирішальну роль в вимирання динозаврів. Навіть річка, що протікає по території півострова, особлива, не схожа на всі інші водойми. Особливість р.Анхеліти в тому, що вона протікає під водою.

  За підводного річці люблять "подорожувати" дайвери: занурюючись в неї, ніби потрапляєш в містичну середу. На глибині ніби відкривається справжнісінький інопланетний пейзаж, де уздовж протікає річки височіють дерева, які розмахують руками-гілками.

  Підводна річка утворюється з паралельно дрейфуючих прісних і солоних вод, які відрізняються щільністю. Виходить два самостійних шару: вгорі - шар прісної води, внизу - солоної. Це і створює враження фантастичного ландшафту. Якраз нижній шар і є "поточна річка".

  Вода за багато століть проклала собі шлях в вапнякових породах, утворивши природні сеноти. Ці печери сприймалися древніми людьми як місце переходу в інший світ - царство мертвих. Їх включали в ритуальні місця, де приносилися жертви. Вивчаючи підводні рельєфи, археологи все більше знаходять відомостей про канули в лету цивілізаціях.

  Поєднання різнорівневих вод викликало у багатьох дослідників припущення про паранормальне річки Анхеліто. Це місце не залишили без уваги і історики гітлерівського рейху. Німецькі водолази неодноразово спускалися під воду, але знайти чогось надприродного або містичного так не змогли. Сучасні вчені дали наукове пояснення особливому підводному течією річки.

  Підводні так звані річки мають місце в багатьох частинах світу. Вони утворюються через змішання просочуються через тріщини в земній корі сірководню і метану з морською солоною водою. Таким чином змінюється склад води і утворюється новий самостійний потік. Він-то і створює підводні річки.

  Сподобалася стаття? Зробіть репост, щоб поділитися нею з друзями!

  Попередня стаття
  загадкова М'янма