Головна » Міста і країни » Загадкові місця Росії

  Загадкові місця Росії


  Є місця в нашій країні, де без видимої причини вірний мобільник раптом відключається і не хоче реагувати на нервове натискання на червону кнопку. Відеокамера начебто продовжує працювати, однак потім, при перегляді виявляються цікаві речі: ось ви входите в ліс, щоб зняти дивне природне явище в "такому" місці і бачите на екрані темряву, рівно стільки, скільки ви там перебуваєте. А потім ви виходите з лісу, і камера знову життєрадісно фіксує все, що вас оточує.
  Загалом, поки не побачиш, не повіриш.

  Село Окунево і Шайтан-озеро

  Недалеко від міста Омська, в обласному центрі Муромцево, знаходиться знаменита село Окунево, яка прославилася тим, що в ній самій і в її околицях творяться чуда. Можна сказати, що це одна велика аномальна зона.

  Люди - місцеві жителі і туристи - бачать там НЛО, чують дивні звуки, в небі з'являються цілі живі картини - мчать коні, дівчата водять хороводи, дзвенять дзвіночки. А також раптово пропадають і з'являються (або не з'являються) люди.

  Навколо села розташовуються чотири озера - Шайтан, Данилово, Леньов, Щучье. Існує легенда, що є і п'яте озеро, так би мовити, "п'ятий елемент", яке ховається. І якщо знайти його, то суміш води з цих п'яти озер придбає властивості справжньої "живої води", яка здатна буде зцілювати будь-які хвороби.

  А поки неймовірні лікувальні властивості приписують воді і грязям з Шайтан-озера. За словами очевидців, ці субстанції здатні виліковувати від туберкульозу та інших захворювань дихальних шляхів і опорно-рухового апарату.

  Але Шайтан-озеро володіє не тільки лікувальними властивостями. Саме в його околицях спостерігається найбільше малооб'яснімие явищ - різні бачення типу НЛО та інших "картин" там не рідкість. Хоча одне пояснення такої аномалії все ж є.

  На заболочених, низинних берегах озера і в його водах під впливом специфічних бактерій розкладається велика кількість водоростей і болотних трав, що призводить до того, що в безвітряну погоду там накопичується болотний газ. Цей газ викликає отруєння організму, галюцинації і непритомність. А в вітряну погоду газ поширюється і далі, правда не в такій консистенції. Так що бачення цілком можуть носити галюциногенний характер.

  А ось зникнення людей і їх раптові появи поясненням піддаються слабо. Вважається, що в районі села Окунево перетинаються два розлому земної кори, що призводить до того, що там відкриваються просторово-часові канали, які є воротами в паралельні світи, в інші виміри, куди можна ненадовго потрапити, а можна звідти і не повернутися.

  Взагалі, дане місце вважається ледь не "колискою цивілізацій". Є думка, що саме тут колись розташовувалися декілька цивілізацій, які зникли так само раптово, як і Атлантида. І що саме тут світ відродиться заново, коли інші континенти підуть під воду. Ця думка зробило Окунево місцем паломництва адептів різних вірувань, релігій і навчань.

  Перевал Дятлова або Гора мерців

  Ще одним загадковим і при цьому страшним місцем вважається Гора мерців (холато-Сяхил). Знаходиться це місце на півночі Уралу, на кордоні Комі і Свердловської області. Славу "нехорошого місця" горе принесло сходження лютому 1959 року групи Ігоря Дятлова. Воно ж дало горе друга назва - перевал Дятлова.

  Туристів було дев'ять. Може, якби їх було десять, нічого б не сталося. Але в останній момент десятий учасник сходження відмовився йти - у нього сильно розболілися ноги. І товариші залишили його в селищі Віжай.
  Сходження не обіцяв бути складним, а вже тим більше трагічним. Опускалася ніч, і туристи, знайшовши рівну ділянку, розбили табір. Більше живими їх ніхто не бачив. Що сталося тієї зимової ночі, не знає ніхто. Коли групу знайшли, питати було ні в кого. Складалося враження, що туристів щось або хтось дуже сильно налякав. Люди, до цього мирно сплячі, схоплювалися, розрізали намети, не в силах знайти вихід, і кидалися вниз по схилу в хаосі.

  Всі загиблі були сивими, з особами, спотвореними жахом. На їхніх тілах не було зовнішніх пошкоджень - подряпин і саден, однак у однієї дівчини був відсутній мову, ще у трьох були переламані ребра і пробиті голови. Решта просто замерзли.
  На одязі двох загиблих криміналісти виявили радіацію у величезній дозі. Шкіра всіх загиблих була дивного червонувато-багряного кольору (за іншими джерелами - оранжево-червоною). Розслідування породило безліч версій, але так і не було завершено.

  На цьому Гора мерців не заспокоїлася. Вона продовжувала збирати свої криваві жнива - над нею розбилися кілька літаків, в яких знаходилися екіпажі і пасажири числом 9 осіб. Пропали безвісти або загинули туристичні групи, що складаються так само з 9 чоловік.

  Є легенда, що подібне відбувається через те, що колись на Горі мерців було вбито дев'ять мисливців-мансі, що і стало причиною виникнення назви гори, а також того, що будь-які групи, що складаються з дев'яти чоловік, при попаданні в цю аномальну зону наражаються на смертельну небезпеку.

  Плещеево озеро і Синь-камінь

  Поруч з містом Переславль-Залеський хлюпається озеро Плещеево. В общем-то, нічим не примітний водойму, таких по Росії тисячі. Але є на його березі одна визначна пам'ятка - Синь-камінь, названий так тому, що він дійсно синього кольору.

  Багато століть йому поклонялися, навколо нього водили хороводи, його прикрашали і приносили йому жертви. Вважалося, що камінь виконує найпотаємніші бажання. І це теж було б не настільки примітно, якби не "поведінку" цього каменю.
  Багато служителів церкви намагалися позбутися від нього, викорінюючи на Русі язичництво. Спочатку Синь-камінь скинули в глибоку яму і закопали. Але через деякий час він "виліз" - на поверхні з'явилася його "верхівка", а потім і весь камінь.

  Тоді його вирішили "поставити на службу" церкви, закопавши в підставі дзвіниці. Але і тут камінь повівся як жива істота - при перевезенні через озеро він проломив дошки човна (за іншою легендою - лід під саньми) і затонув на глибині 5 метрів. Дістати його так і не змогли. Однак поступово камінь сам почав пересуватися до берега. І знову опинився на звичному місці.
  Втім, рухається камінь повільно. Щоб повернутися на своє місце, йому потрібно від 50 до 150 років. Але що таке час в порівнянні з дивом?

  Так і лежить Синь-камінь на березі Плещеєва озера і, кажуть, як і раніше, виконує заповітні бажання.

  Танцюючий ліс на Куршській косі

  Танцюючий ліс, розташований на російській території Курської коси під Калінінградом, отримав свою назву не випадково. Неймовірним чином закручені сосни представляють собою надзвичайно цікаве і, в общем-то, моторошне видовище. Які тільки назви ні дають місцеві жителі особливо видатним дерев: чортові роги, врата диявола, ведьмино кільце. Адже всього півстоліття тому тут посадили абсолютно нормальні дерева, і росли вони абсолютно правильно. До пори до часу.
  А зараз там можна побачити дерево, стовбур якого утворює кільце, у інших - два, а то і три вигадливо викривлених стовбура. Навколо ж - абсолютно звичайні, стрункі сосни, спрямовані вгору.

  Куршська аномалія не піддається поясненням. Існує тільки гіпотеза, що на цьому місці закручуються два енергетичних потоку. Втім, на відміну від багатьох інших аномалій, Танцюючий ліс не таїть в собі загрози. І туристи охоче фотографуються на тлі кривих дерев.

  Більш того, вважається, що якщо пролізти через той самий круглий стовбур ведьминого кільця, будеш щасливий і фартовим. Але за спробами ощасливити строго стежать служителі заповідника - багато дерев огороджені, щоб туристи не завдали їм шкоди.
  Чудеса в Воронежі

  Між іншим, подібні "танцюючі лісу" є не тільки на Куршській косі. Так, у Воронежі, на березі Воронезького водосховища точно так же викривлені сосни. Але до аномалій цей ліс не зараховують. Більш того, частина цього лісу, на жаль, загинула - кілька років тому лісова пожежа помітно зменшив число танцюючих дерев.

  Зате на річці Хопрі, що протікає в Воронезької області, поряд з містом Новохоперск є своя знаменита аномальна зона - Желтояр. Там регулярно "спливають" в повітрі фантоми - примарні відображення подій, що сталися на цьому місці багато років тому. Найчастіше тут з'являються примари Великої Вітчизняної війни - солдати поруч з наметами, літаки, бої.

  Відбуваються тут і інші аномальні явища - люди втрачають орієнтацію на місцевості, дає збої електронна техніка, іноді виникають дивні світіння і кулі, схожі на кульові блискавки, але такими не є. Вважається, що Желтояр знаходиться на місці перетину двох геологічних розломів, що сприяє накладання одного тимчасового періоду на інший і виникнення інших чудес.

  Втім, дива - не єдине, чим знамените це місце. Тут, частіше, ніж в інших місцях, відбуваються автомобільні аварії, а пілотам літаків важко управляти літаючими машинами - як кажуть деякі з них, літаки переслідують світлові кулі, які ведуть себе розумно. Вони просто летять поруч, не намагаючись наблизитися або напасти. Кулі ніби спостерігають за літаками. Пов'язують це з електромагнітними полями і з їх взаємодіями один з одним.

  Природно, загадкових місць в Росії набагато більше, і в одній статті про всі не розкажеш. Тому, якщо ця стаття викличе у наших читачів інтерес, ми ще повернемося до цієї теми.